Nadal puca od sreće

'Ovo je jedan od najemocionalnijih trenutaka karijere'

18.03.2013 u 15:00

Na snažnom teniskom turniru u Indian Wellsu nekadašnji najbolji tenisač svijeta Rafael Nadal pokazao je kako je ponovno igra vrhunski tenis

Imao je argentinski tenisač Juan Martin del Potro u finalu ATP turnira u Indian Wellsu 6-4, 3-1 protiv Rafaela Nadala, ali bilo mu je to premalo za novu veliku pobjedu na ovom turniru.
Na koncu je sjajni Nadal slavio 4-6, 6-3, 6-4, te time definitivno potvrdio da se vratio nakon teške ozljede koljena. Igrao je od povratka četvrti turnir i osvojio je treći, ali ovaj u Indian Wellsu je poseban jer je u pitanju serija Masters 1000, jer su ovdje igrali svi najbolji i jer je u pitanju tvrda podloga.

Protiv Del Potra je Nadal, simbolično, došao do 600. pojedinačne pobjede u karijeri. Osvojio je 53. ATP krunu, ali i 22. naslov na turnirima iz kategorije ATP Masters 1000 čime je postao apsolutni rekorder. Jedan turnir manje u takvoj kategoriji ima Roger Federer

'Zaista se mnogo toga događalo u sedam mjeseci kako nisam igrao tenis. Povratak svemu, dolazak ovdje i slavlje protiv trojice igrača iz kruga Top 10 za mene je nevjerojatno. Ovo je jedan od najemocionalnijih trenutaka u mojoj karijeri, jer povratak je bio težak i dugačak. Bez nekih ljudi sigurno ovo ne bih mogao napraviti. Ne bih se možda niti vratio tenisu. Strašno sam sretan i osjećaji koji kolaju kroz mene su neopisivi', rekao je pobjednik Nadal, koji se uzgred rečeno vratio i na poziciju br. 4 na ATP ljestvici.

'Kada se dogodi ovako nešto onda vam glavom prolaze sve sitnice u onih teških sedam mjeseci. Ova pobjeda mi je bila nasušno potrebna, ona me strašno diže. Predivno je bilo proživjeti sve ovo, vratio sam se, to sada stvarno mogu reći.'

Del Potro je izrazio divljenje spram svog suparnika:

'Svaka čast Rafi, zaslužio je ovo. U zadnjih sat vremena finala je bio bolji. Moj cijeli turnir je bio odličan, ali u finalu sam ipak ostao bez zraka. Imao sam šansu, ali kada upadnete u situaciju da morate loviti zaostatak protiv Nadala to je jako, jako teško. Bio je pravi, odličan na svakoj lopti i u svakom trenutku', rekao je Argentinac.