ŠOK ZA CIJELU NACIJU

Ovo je boljelo Slovence i više od košarkaškog poraza!

06.09.2015 u 09:19

Slovenska nogometna reprezentacija imala je u rukama pobjedu koja bi ju približila plasmanu na Euro 2016., no velikim preokretom u završnici utakmice Švicarska je s tri pogotka uzela sve u Baselu...

Iste večeri kada je košarkaška reprezentacija izgubila od Hrvatske, Slovenija je doživjela još jedan bolan poraz. Vodila je momčad Srečka Kataneca 2:0 u Baselu protiv Švicarske sve do 80. minute, a taj joj je rezultat jamčio povratak na drugo mjesto ljestvice i velike izglede za plasman na Euro, no zatim je uslijedio šok.

Švicarac hrvatskih korijena Josip Drmić zabio je u 80. minuti i tako vratio nadu Švicarcima, da bi domaćin odahnuo kad je Stocker u 84. minuti pogodio za 2:2. Već to je bio rezultat koji je za domaćina bio dobar, no slavlje je bilo potpuno kad je Drmić u 94. minuti donio pobjedu Švicarskoj i gotovo siguran plasman na veliku smotru.

'To je šok, ali moramo se pribrati. Trebali smo zabiti još koji gol, ali nismo i bili smo kažnjeni. Sve je bilo idealno do prvog švicarskog gola,' izjavio je razočarani Srečko Katanec nakon utakmice.

Slovenija je sad pala na četvrto mjesto na ljestvici koje ne vodi ni u dodatne kvalifikacije, a u izravnom obračunu s Estonijom u utorak imat će priliku vratiti se na treće.