SCENARIO ZA PAMĆENJE

Ovakve nogometne drame nema ni u filmovima!

29.11.2015 u 18:57

Nogometaši Gamba Osake plasirali su se u finale japanske nogometne lige, a ključna akcija u produžetku bila je doista nevjerojatna...

Gamba kao da je rođena pod sretnom zvijezdom, ako je suditi prema viđenom u subotu na utakmici polufinala japanske J1 lige. Naime, u utakmici protiv Urawe o ulasku u veliko finale odlučivali su produžeci, jer regularni dio utakmice završio je 1:1.

Rezultat se nije mijenjao do same završnice produžetka, a onda se dogodila nevjerojatna minuta igre u kojoj je Gamba bila pred katastrofom, a izašla kao pobjednik. Branič Makino je tada napravio katastrofalnu pogrešku, prevario golmana Nishikawu i poslao loptu u praznu mrežu, no završila je na vratnici. Ostatak ekipe nije se dao smesti, krenuli su u napad i Fujiharu je zabio pogodak, u 118. minuti susreta za 2:1.

Do kraja susreta Urawa je krenula na sve ili ništa i primila još jedan gol pa će sretna Gamba Osaka protiv Hiroshime odlučivati u finalu o prvaku Japana.

Ovaj susret s tribina je gledao i izbornik Japana Valid Halilhodžić. Sigurno nije požalio što je došao na stadion...