POSTAVIO NOVI REKORD

Ovako nešto još nikada nije viđeno u NBA ligi; Thompson za 27 minuta ubacio 14 trica!

30.10.2018 u 08:56

Aktualni NBA prvaci Golden State Warriorsi pregazili su u gostima Chicago Bullse 149:124, a junak večeri bio je Klay Thompson koji je za svega 27 minuta ubacio 52 koša uz nevjerojatnih 14 ubačenih trica

Tako je Klay Thompson, koji slovi za jednog od najboljih šutera svih vremena, oborio rekord svog suigrača Stephena Curryja koji je bio rekorder s 13 ubačaja iza crte 7,24 metra.

Nevjerojatni Thompson, koji je u sezonu ušao u slaboj formi i mučio se sa šutom za tri poena, protiv Bullsa je iz igre gađao 18-29 od čega trice nevjerojatnih 14-24. Od početka utakmice se vidjelo kako je raspoložen i cijelu utakmicu igrači su radili akcije za njega kako bi se upisao u povijesne knjige. Dodajmo tome kako su Golden State Warriorsi u prvom poluvremenu zabili čak 92 koša!

Zanimljivo, Thompson je u prvih sedam ovosezonskih utakmica pogodio tek pet trica iz 36 pokušaja, no u ponedjeljak je u Chicagu ubacio šest od sedam pokušaja za tri već u prvoj četvrtini, a svoj je niz nastavio i u drugoj te je već do poluvremena ubacio 10 trica, a na odmor se otišlo s rezultatom 92-50 u korist Warriorsa. Thompson je u trećoj dionici dodao još četiri trice prije no što je dobio zasluženi odmor.

Warriorsi su pobjedom u Chicagu stigli na omjer 7-1, dok su Bullsi, za koje je najefikasniji bio Antonio Blakeney sa 21 poenom, pali na omjer 2-5.

Uz ovacije gledatelja u United Centeru Thompson, koji je postao novi rekorder po broju ubačenih trica na jednoj utakmici, iz igre je izašao pred kraj treće četvrtine.

Philadelphia 76-ersi na učinku su iznad 50 posto zahvaljujući 113-92 domaćoj pobjedi protiv Atlanta Hawksa. Susret je u prvom poluvremenu bio izjednačen, na odmor se otišlo s rezultatom 47-47, no treću četvrtinu Sixersi su dobili sa 31-13 i tako riješili pitanje pobjednika.

Hrvatski reprezentativac Dario Šarić imao je slabu šutersku večer, pogodio je samo jedan od devet šutova iz igre (šut za dva 1-4, trica 0-5, slobodna bacanja 2-2) za četiri poena, no uhvatio je devet lopti te imao po jednu asistenciju i osvojenu loptu za 26 minuta provedenih u igri. Najbolji kod domaćih bio je Ben Simmons koji je stigao nadomak "triple-double" učinka sa 21 ubačajem, 12 skokova i 9 asistencija, dok je Kent Bazemore sa 18 pogodaka bio najefikasniji kod Hawksa.

Sixersi su sada na učinku od 4-3, dok su Hawksi pali na 2-4.

New York Knicksi prekinuli su niz od pet uzastopnih poraza i napokon upisali drugu ovosezonsku pobjedu svladavši u Madison Square Gardenu gradske rivale Brooklyn Netse sa 115-96, a hrvatski igrač u redovima Knicksa Mario Hezonja sudjelovao je sa 11 koševa (šut za dva 4-10, trica 1-2), četiri skoka i jednom asistencijom. Najbolji kod Knicksa bio je Tim Hardaway mlađi sa 25 poena, dok je Spencer Dinwiddie ubacio 17 za Netse. Oba ova sastava sada su na omjeru 2-5.

Indiana Pacersi su pretrpjeli 93-103 domaći poraz od Portland Trail Blazersa, a Bojan Bogdanović je za 37 minuta provedenih na terenu postigao 14 koševa (šut za dva 2-6, trica 2-6, slobodna bacanja 4-4) uz dva skoka i tri asistencije. Pacersima nije bila dovoljna svestrana utakmica Victora Oladipa koji je postigao 21 poen uz 9 skokova i 7 asistencija kako bi ostvarili petu pobjedu u sedmom nastupu u sezoni, već su Blazersi ostvarili četvrti uspjeh u šestoj utakmici zahvaljujući saedmorici igrača s dvoznamenkastim broje koševa, najviše su ubacili CJ McCollum i Zach Collins, po 17.

U dvoboju dvije posljednje neporažene momčadi u ligi Milwaukee Bucksi su na svom parketu nadigrali Toronto Raptorse sa 124-109. Kod domaćih nije bilo Giannisa Antetokounmpa, dok su gosti igrali bez Kawhija Leonarda, a Bucski su pokazali kako trenutačno bolje funkcioniraju bez svoje prve zvijezde od Raptorsa. Ersan Ilyasova je sa 19 koševa i 10 skokova bio najbolji kod Bucksa koji su sada na omjeru 7-0, dok je Serge Ibaka ubacio 30 poena uz 9 skokova za Raptorse koji su pali na 6-1.