la liga

Oslabljeni Real doživio prvi prvenstveni poraz ove sezone, a srušila ga momčad s dna tablice

19.10.2019 u 22:53

Madridski Real u goste k Mallorci stigao je bez šestorice ozlijeđenih igrača, među njima i bez našeg Luke Modrića, te jednog koji je slavio rođenje djeteta (Hazard). Osjetilo se to u igri Zidaneove momčadi, koja je na kraju morala čestitati Mallorci na pobjedi 1:0

Realu je falilo čak sedam igrača, ozlijeđeni Lucas Vázquez, Modrić, Bale, Kroos, Nacho i Asensio te Eden Hazard kojem je Zidane dao slobodno zbog rođenja djeteta.

S druge strane bila je Mallorca, momčad s dna tablice, u kojoj je igrao i naš Ante Budimir. Ali momčad koja je pokazala neviđenu hrabrost te borbenost, zahvaljujući kojoj su uspjeli odoljeti svim naletima renomiranog gosta.

Jedini gol za domaće zabio je Júnior Wakalibille Lago u sedmoj minuti utakmice, iz gotovo jedinog udarca u okvir gola gostiju.

Imao je Budimir u drugom dijelu još jednu prigodu, ali njegov udarac glavom u 57. minuti otišao je kraj gola. S time da je u prvom dijelu zabio gol, ali opravdano je poništen zbog zaleđa.

Sve muke gostiju da stignu do izjednačenja dodatno su otežane u 74. minti kada je Odriozola dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

U poslijepodnevnom dijelu programa Atletico Madrid i Valencia odigrali su 1:1 na Wanda Metropolitano stadionu, a Barcelona je slavila sa 3:0 na gostovanju kod Eibara.

Atletico je poveo pogotkom Diega Coste iz kaznenog udarca (36), a izjednačio je Dani Parejo iz slobodnog udarca sa 25 metara (82).

Na gostovanju u Eibaru, za šestu ovosezonsku pobjedu aktualnog španjolskog prvaka, golove su postigli Antoine Griezmann (13), Lionel Messi (58) i Luis Suarez (66). Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je od 79. minute, kad je zamijenio Nizozemca Frenkieja de Jonga.