maxtv prva liga - 27. kolo

Osijekova četiri gola za tri boda i treće mjesto

09.04.2017 u 21:02

U posljednjoj utakmici 27. kola MAXtv Prve lige, Osijek je u Gradskom vrtu pobijedio Split 4:0 i s tri boda preskočio Hajduk te se vratio na treće mjesto tablice

Osijek je bio veliki favorit u okršaju sa Splitom. I s takvim gardom domaćini su ušli u utakmicu.

Već u 12. minuti Osijek je mogao u vodstvo. Nakon starta vratara Duke na noge Peroševića sudac Vidulin pokazao je na bijelu točku. Međutim, Duka se iskupio jer čekao je Ejupija kamo će poslati loptu i sjajnom reakcijom izvadio je loptu koja je išla u donji kut.

Nakon toga prilike su imali i jedni i drugi, a Mikulić je i pogodio vratnicu gostujućeg gola.

No, do same završnice mreže su mirovale. Ali Josip Jurendić je zakuhao svojim suigračima jer dobio je drugi žuti karton te je morao u svlačionicu.

Rumunj Lopa pak dobio je priliku koju je i iskoristio te prekrasnim golom iz slobodnjaka u bliži kut smjestio loptu za vodstvo Osijeka 1:0.

U drugom dijelu ta brojčana prednost domaćih brzo se osjetila pa je Osijek u samo dvije minute, od 53. do 55. zabio dva gola.

Prvo je prekrasnim udarcem s 22 metra Andrej Lukić pogodio za 2:0, a potom je i Perošević - nakon Lopine šetnje kroz obranu gostiju - povećao na 3:0.

U samoj završnici, Grgić je dobro ispratio jedan ubačaj i pogodio za konačnih 4:0.

Istra 1961Inter Zaprešić1:0
OsijekSplit4:0