ht prva liga - 26. kolo

[VIDEO] Osijek sav bijes iskalio na Varaždinu, a da nije bilo Nevistića gosti bi doživjeli katastrofu

07.03.2020 u 19:36

Nogometaši Osijeka bez većih su problema stigli do pobjede 2:0 nad posljednjeplasiranom momčadi HT Prve lige, Varaždinom.

Nakon tri utakmice, od kojih su dvije završile porazom a jedna remijem, nogometaši Osijeka bili su prisiljeni stići do pobjede, jer klub s Drave i dalje gradi europske ambicije.

Na sreću trenera Kuleševića, ove subote protivnik je bio Varaždin, klub s dna tablice, koji se u ovoj utakmici nije pokazao kao dostojan suparnik.

Jer Osijek je od samog starta dvoboja zagospodario terenom, prijetio Nevistiću i bilo je pitanje trenutka kada će gostujući golman prvi put u mrežu.

Posebno intenzivni napadi Osijeka započeli su od 20. minute, a Bočkajev je udarac uz pomoć vratnice zaustavio gostujući golman. Vrlo brzo uslijedio je korner za domaćine, kojeg je opet izveo Bočkaj, Nevistić je uspio izbiti loptu, ali ponovno na noge Bočkaju, koji je ovog puta 'naciljao' Lončara, a ovaj pak bio brži od golmana i zabio za 1:0.

Samo dvije minute kasnije, nakon asistencije Oliviere Talysa, Mirko Marić povisio je na 2:0.

Novu opasnost po gol domaćih složio je Kleinheisler, ali je njegov udarac, gotovo s iste pozicije poput Bočkajevog, zaustavio Nevistić. Golman gostiju i u 37. minuti sjajno intervenira. Grezda je ostao sam na tri metra od gola, ali nije uspio najbolje zahvatiti loptu, dok je Nevistić bio miran i koncentriran.

U samoj završnici dvoboja, nakon jednog starta u 16-ercu gostiju, sudac Čuljak dva je puta koristio pomoć VAR suca. Prvo da bi pokazao na bijelu točku, a potom i da bi poništio gol Grezdi, jer je na odbijanac utrčao prerano. Naime, Marić je promašio udarac s bijele točke, a lopta se od vratnice odbila u sredinu kaznenog prostora na koju je najbrže dotrčao povratnik iz Glasgow Rangersa u hr-nogomet.

Jedinu priliku za Varaždin u prvom je dijelu imao Teklić, ali Ivušić je bio na mjestu.

Sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Emisiju 'Prva liga' možete gledati odmah nakon završetka posljednje utakmice kola. Više informacija OVDJE

• +10
Hrvatski telekom prva liga, 26. kolo, NK Osijek - NK Varaždin Izvor: Pixsell / Autor: Dubravka Petric/PIXSELL

.U drugom poluvremenu, Osijek je rutinski odradio posao, dok se ni gosti iz Varaždina nisu uspjeli nametnuti te je rezultat ostao 2:0 za domaćine.

Inter ZaprešićSlaven Belupo0:2
OsijekVaraždin2:0