pobjeda nakon sedam godina

Majstorski slobodnjak Bočkaja srušio snove Rijeke o obrani naslova?

22.10.2017 u 21:14

U posljednjoj utakmici 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je na Rujevici dočekala Osijek. Imao je Kek problema sa sastavljanjem momčadi, ali ni Zekiću nije bilo jednostavno, no očito je bolje 'promiješao karte' te je njegova momčad, nakon sedam godina, napokon stigla do pobjede u gostima. Osijek je slavio 2:1

Jesu li se nogometaši Rijeke oprostili od naslova prvaka? Naravno, teško je o tome govoriti nakon 13 kola, no već drugo uzastopno kolo, Rijeka doživljava poraze. Prošlog vikenda izgubila je od Istre u Puli, a ove nedjelje doživjela je poraz na svom stadionu od Osijeka.

I umjesto da se primakne Dinamu koji je remizirao u Splitu, sada je taj zasotatak veći, a u sljedećem kolu Kekova momčad, bez nekoliko kartoniranih igrača dolazi baš u Maksimir.

• +13
Hrvatski Telekom Prva liga, 13. kolo, HNK Rijeka - NK Osijek Izvor: Cropix / Autor: Matija Djanjesic / CROPIX

No, nije Rijeka u krizi, osim eventualno rezultatskoj. Jer moramo priznati da je trener Kek imao dosta problema pri sastavljanju momčadi, a i one igrače koje je imao vjerojatno su bili psihički ispražnjeni nakon pobjede nad Austrijom u Beču i bez obzir an to - Rijeka je igrala dobro.

S druge strane, Zekić ove sezone očito zna s velikima. Jer pobijedio je Rijeku u prvom međusobnom ogledu, protiv Dinama je izvukao dva remija, a pobijedio je i Hajduka.

Inače, utakmica je bila izuzetno sadržajna, posebice u drugom dijelu, kada smo vidjeli sva tri gola.

prvo je u 55. minuti zabio Gavranović, nakon što je Pavičić prvo oteo jednu loptu uz aut-liniju, a onda odlično ubacio na dva metra gdje se švicarski napadač bez problema snašao i pogodio za 1:0.

Međutim, radost domaćih trajala je tek sedam minuta jer Eros Grezda uspio je 'okrenuti' Zutu i ispod ruke Sluge poslati loptu u mrežu za 1:1.

Potpuni preokret stigao je u 79. minuti kada je Petar Bočkaj lijepim i odmjerenim udarcem s nekih 22 metra prebacio živi zid i pogodio gornji kut gola domaćih.

Na Rujevici se u 23. minuti dogodila zanimljiva situacija kada se pomoć na riječkoj klupi morala ukazati glavnom sucu Goranu Gabrilu. Gabrilo nije uspio nastaviti susret, pa je utakmicu do kraja odradio Marko Matoc.

Krajem prvoga dijela 'zaiskrilo' je i među klupama. Verbalno su se sukobili trener Rijeke Matjaž Kek i pomoćni trener Osijeka Ivo Smoje, ali se situacija ubrzo smirila.