DERBI NA POLJUDU

Osijek bio blizu razbijanja 'prokletstva'; Hajduk se spasio u sudačkoj nadoknadi

25.11.2017 u 20:07

U derbiju 17. kola HT Prve lige na Poljudu su Hajduk i Dinamo odigrali 1:1. Za goste je u prvom poluvremenu pogodio Grgić, a za domaćina u sudačkoj nadoknadi Said

Zekićeva momčad ipak nije razbila 'prokletstvo' Poljuda te zasjela na drugu poziciju, a bila je tako blizu. Naime, Osijek ne zna na pobjedu na splitskom stadionu devet i pol godina, još od travnja 2008. godine, a sada je za goste bila kobna sudačka nadoknada. Ovim remijem najviše je profitirala treća strana – Dinamo!

U utakmicu je bolje ušao Hajduk, domaćin je krenuo presingom s kojim su gosti prvih desetak minuta teško izlazili na kraj, ali na visini zadatka bio je Malenica koji je pravovremeno zaustavio pokušaje 'bilih'.

• +15
Hajduk - Osijek, 17. kolo HT Prve lige, 2017/18. Izvor: Cropix / Autor: Tom Dubravec / CROPIX

No poslije početnog naleta domaći nogometaši su stali dok su se Osječani zadovoljili čuvanjem 'nule' te strpljivo čekali pogrešku na drugoj strani.

U 33. minuti dogodio se težak udarac za Hajduk, igru je zbog ozljede napustio kapetan Nižić, a samo pet minuta kasnije zatresla se i mreža.

Grgić je primio loptu poslije pogreške Memolle, spretno je krenuo prema sredini, prošao između dvojice igrača i sa 17  metara pogodio donji lijevi kut. Vratar Hajduka Stipica dirao je loptu, ali je nije zaustavio.

Hajduk – Osijek 0:1, Grgić 39'

U 42. i sreća je pomazila goste, jer je poslije ubačaja Bašića Said glavom zatresao okvir gola. Naravno, na odmor su igrači splitske momčadi ispraćeni žestokim zvižducima, a spomenimo da je Torcida i tijekom prvog poluvremena ružno skandirala prema Hajdukovim nogometašima (posebno kod gola).

U nastavku slična priča, Hajduk je imao posjed lopte, ali je teško dolazio do prave situacije za pogodak. Domaći igrači u pravilu su pokušavali iz prekida, udarcima iz daljine te očajničkim ubačajima, no osječka obrana bila je na dobroj razini, a ako bi nešto i prošlo tu je bio raspoloženi golman Malenica.

U 81. minuti Torcida se pobrinula za prekid, zapaljenje su baklje na tribini, a neke su završile na travnjaku. Hajduk će dobiti novu novčanu kaznu, iz kola u kolo zbog takvih stvari prazni se blagajna na Poljudu.

Poslije prisilne stanke Hajduk je jalovo pritiskao, Osijek se branio i u tom svojem naumu ipak nije uspio. U sudačkoj nadoknadi Almeida je loptu skrenuo u prazan prostor za Saida koji je pogodio za izjednačenje i konačnih 1:1, ali ni taj rezultat nije zadovoljio domaće navijače koji su poslije zadnjeg sučevog zvižduka počastili svoje ljubimce zvižducima i uvredama.

Hajduk – Osijek 1:1, Said 90+2'

Na ljestvici vodi Dinamo sa 40 bodova i utakmicom manje, Hajduk i Osijek imaju po 29 bodova, dok je Rijeka četvrta sa 26 i utakmicom manje...