EUROPA ILI AZIJA?

'Oranje' sigurno, Japanci i Danci traže prolaz

24.06.2010 u 20:15

U skupini E Nizozemska igra protiv Kameruna opuštajuću utakmicu čiji ishod neće promijeniti puno. 'Oranje' su sigurno u drugom krugu, a 'lavovi' nemaju šanse za osminu finala. Zato će Japanci i Danci u međusobnom dvoboju odrediti drugog putnika kući i drugog putnika u nastavak natjecanja

Nizozemska je već u prošlom kolu osigurala prolaz u osminu finala Svjetskog prvenstva, dok je Kamerun u isto vrijeme porazom od Danske izgubio sve šanse za prolaz u drugi krug natjecanja. Stoga će njihova međusobna utakmica biti zasigurno odigrana u opuštenom ritmu, bez pritiska, pa očekujemo i lijep nogomet. S druge strane, sve to neće krasiti utakmicu Japanca i Danaca. Obje reprezentacije nakon dva odigrana kola imaju po tri boda i međusobnim srazom odlučit će tko ide kući, a tko ide u osminu finala. U maloj prednosti su Japanci jer imaju gol razliku 1:1, pa im im remi 'igra'.

Danska: Sörensen, Jacobsen, Agger, Kröldrup, S. Poulsen, C. Poulsen, Jörgensen, Kahlenberg, Tomasson, Rommedahl, Bendtner
Japan: Kawashima, Komano, Nakazawa, Tulio, Nagatomo, Matsui, Abe, Endo, Hasebe, Okubo, Honda

90+4' Kraj utakmice
90+4' Inamoto puca s ruba kaznenog prostora, preko gola
90+3' Japanci ulaze u drugi krug prvi put nakon 2002. kad su na svom travnjaku prvi put u povijesti prošli skupinu
90' Igrati će se 4 minute sudačke nadoknade
87' GOOOOOOOOOOOOL! Kakva akcija Hone! Petom se oslobodio čuvara i onda umjesto da puca preko istrčalog golmana on asistira samom Okazakiju koji bez problema pogađa za 3:1
86' Šut Okube s 15 metara, opet ravno u golmana
84' Danci za prolaz moraju zabiti još dva pogotka, a pritom ne primiti nijedan
81' GOOOOOOOOOOOOL! Tomasson pogađa za 1:2, ali ne iz penala, nego nakon odbijene lopte. Kawashima je obranio prvi šut
80' Agger pada u jednom duelu u kaznenom prostoru Japana i jedanaesterac za Dance
79' Izvrstan šut Poulsena, lopta udara u prečku
77' Utakmica gubi na intenzitetu; Danci sve manje vjeruju u čudo, a Japanci su zadovoljni visokim vodstvom
73' Japanci u kontri, Hasebe puca izravno u danskog golmana
70' Prilika za Tomassona koji se spetljao na 15-tak metara od gola
69' Eriksen puca s 25 metara, lopta odlazi preko gola
65' Udarac Okube s ruba kaznenog prostora, točno u Sörensena
60' Slobodan udarac za Dansku na 30 metara, Agger je pucao no preslabo za Kawashimu
59' Dobar udarac Poulsena s 25 metara, brani japanski golman
56' Japanci igraju izvrsno, Danci ne mogu iznijeti loptu dalje od 30 metara od svog gola
52' Prilika za Tomassona, no ne uspjeva pogoditi s pet metara, korner za Dansku
50' Loš udarac napadača Danske, lopta je završila u 'živom zidu'
49' dobra prilika za Dance, slobodan udarac za Bendtnera na 20 metara
48' Japanci imaju slobodan udarac s 40 metara iskosa, no danski golman je krivo procijenio i lopta mu je skliznula iz rukavica i završila u stativi
46' Nova prijetnja Japanaca, no kontranapad nije završen uspješno
46' U nastavak s centra kreću Danci

45+2 Kraj prvog dijela
45' Igrati će se dvije minute sudačke nadokande
44' Kontranapad Komana, od dobre prilike za 3:0 samo korner
44' Poulsen puca s 30 metara, preslabo za japanskog golmana
42' Japanci apsolutno dominiraju, pokretni su i rastrčani i stvaraju prilike kao od šale
41' Ovog puta lopta nije u mreži
40' Opća opasnost! Novi slobodni udarac za Japan. Udaljenost 40 metara
36' Danci i dalje ne igraju - ništa! Akcije su rastrgane, a Japanci se i dobro brane i dobro uzvraćaju u kontrama i polukontrama
32' Dancima sada za prolaz u drugi krug trebaju tri gola
30' GOOOOOOOOOOOOL! 2:0!!! Endo zabija iz 'slobodnjaka'. Nevjerojatni pogoci Japanaca iz slobodnih udaraca
30' Novi slobodni udarac za Japan, na 25 metara od nizozemskog gola
25' Danci napadaju, no još uvijek nema opasnije akcije za izjednačenje
22' Tomasson promašuje volej, Kawashima odbija u kroner
20' Danci uzvraćaju visokim nabacivanjima, no zasad to ne prolazi
17' GOOOOOOOOOOOOL! 1:0 za Japan. Honda pucao sa 35 metara, neobranjivo!
17' 'Slobodnjak' za Japan na 35 metara od gola
14' Tomasson puca opasno, lopta odlazi tik uz vratincu
14' Hasebe sam pred Sörensenom, puca visoko iznad gola
13' Velika prilika za Japan; Sörensen brani udarac usamljenog Matsuija
9' Zanimljivo suđenje južnoafričkog suca Damona; prvo nije sudio očiti prekršaj nad Bendtnerom na rubu japanskog kaznenog prostora, a onda niti jasni faul nad Hondom u kontri
7' Danci zasad imaju inicijativu, Japanci se orjentiraju na obranu
4' Ubačaj Jacobsena, nema nikoga u sredini; lopta za Japan
3' Akcija Bentnera i Poulsena, lopta odlazi visoko, visoko iznad vratiju
1' Početni udarac s centra ima Japan

Kamerun: Souleymanou, Mbia, Nkoulou, Bong, Assou-Ekotto, A. Song, Makoun, Geremi, N'Guemo, Eto'o, Choupo-Moting
Nizozemska: Stekelenburg, Boulahrouz, Heitinga, Mathijsen, van Bronckhorst, van Bommel, de Jong, Kuijt, Sneijder, van der Vaart, van Persie

90+2' Kraj utakmice
90' Igrači obiju reprezentacije čekaju kraj, apsolutno se ništa ne događa na travnjaku
82' GOOOOOOOOOOOOL! Robben je dobro pucao, no pogodio vratnicu, natrčao je Huntelaar i pogodio nebranjenu mrežu za 2:1
79' Nova prilika za Nizozemsku, no Sneijder ne pogađa iz dobre šanse
77' Slobodan udarac za Mbiju, no njegov udarac završava u 'živom zidu'
73' U igru umjesto van der Vaarta ulazi Arjen Robben, koji je dosad bio ozljeđen i nije igrao niti minute na SP-u
73' Zaleđe Heitinge
71' N'Guemo dobro puca, samo korner za Kamerun
69' Van der Vaart u novoj dobroj prilici, brani kamerunski vratar
67' De Jong u prilici za novo vodstvo Nizozemske, no lopta ne ulazi u mrežu
65' GOOOOOOOOOOOOL! Samuel Eto'o zabija s bijele točke; 1:1
65' Jedanaesterac za Kamerun; van der Vaart je igrao rukom u svom šesnaestercu
62' 'Otpadak' puca Dhedjou, no opet ništa od izjednačenja
62' Jako dobar pokušaj Makouna, dobro brani nizozemski golman
59' N'Guemo u prilici za izjednačenje
55' Iz slobodnog udarca dobro puca Sneijder, no kamerunski golman lijepo brani
51' Velika prilika za van Persieja, no Souleymanou brani
47' 'Slobodnjak' za Kamerunce, no od te prilike nema ništa
46' Drugih 45 minuta sa središta travnjaka nastavljaju Nizozemci

45+1' Kraj prvog dijela
45' Igrati će se jedna minuta sudačke nadoknade
39' Kamerunci uzvraćaju, no Eto'o je u zaleđu
36' GOOOOOOOOOOOOL! Nizozemska golom van Persieja vodi s 1:0. U akciji su sudjelovali i Kuyt i van der Vaart
34' N'Guemo puca, no njegov udarac blokira nizozemska obrana
32' Kontranapad 'oranja', prilika za Kuyta
31' Dobra akcija Njitapa i Makouna, no Makoun ne uspjeva dobro pucati
30' Novo zaleđe Nizozemaca, ovog puta zaustavljen je van Persie
26' Zaleđe Sneijdera
22' Nova prilika za van Persieja, no rezultat ostaje 0:0
18' Van Persie u prilici za Nizozemsku, no opet ništa od svega, golman Kameruna brani
13' Stadion u Cape Townu je ispunjen narančastim zastavama, Nizozemaca ima puno više nego Kamerunaca na tribinama
11' Makoun u prilici za pogodak, no nema promjene rezultata
5' Prilika i s druge strane, šut van der Vaarta ne prolazi suparničkog golmana
4' Prva prilika za Kamerunce, no dobro brani Stekelenburg
4' Ukoliko Nizozemci pobijede bit će tek druga momčad na SP-u 2010 koja je završila borbu po skupinama sa sve tri pobjede. Dosad je jedino Argentina ostvarila tri trijumfa
1' S centra prvi kreću Kamerunci