superman
On je najbolji bobista svijeta svih vremena; nevjerojatno je koliko dugo dominira u sportu u kojem odlučuju tisućinke sekunde

Francesco Friedrich - desno
Izvor: Profimedia / Autor: Yao Jianfeng / Xinhua News / Profimedia
Friedrich je u Pekingu osvojio zlato i u bobu dvosjedu, pa je ponovio dvostruki uspjeh iz 2018. godine i s četiri olimpijska naslova izjednačio rekord svog sunarodnjaka Andrea Langea.
On je također četvrti vozač u povijesti nakon Amerikanca Billyja Fiskea (1928., 1932.), istočnonjemačkog Meinharda Nehmera (1976., 1980.) i Andrea Langea (2002., 2006.) koji je dvaput zaredom osvajao olimpčijsko zlato u bobu četverosjedu.
-
prvo zlato
Nakon brončanih Slovaka i Finci se upisali u povijest hokejaških turnira Zimskih olimpijskih igara
-
UMJETNIČKO KLIZANJE
Neviđena drama u sportskim parovima: Kinezi zbog banalne pogreške umalo ostali bez zlata
-
kraljevska utrka
Rusima dva najsjajnija odličja u maratonu, Marko Skender do najboljeg plasmana u Pekingu
Friedrich se sada s 31 godinom može smatrati najboljim vozačem u povijesti sa svoja četiri olimpijska naslova, svojih jedanaest naslova svjetskog prvaka, devet ukupnih i 65 pojedinačnih pobjeda u Svjetskom kupu.
Friedrich i njegove kolege Thorsten Margis, Candy Bauer i Alexander Schüller bili su 37 stotinki sekunde ispred druge njemačke posade koju je vozio Johannes Lochner, dok su broncu osvojili Kanađani s Justinom Krippsom, koji su sa samo šest stotinki pretekli treću njemačku posadu i spriječili posvemašnju dominaciju.
Njemačka je pobijedila u devet od deset natjecanja na stazi Yanqing u sankanju, skeletu i bobu, a nisu slavili samo u monobobu, ženskoj disciplini koja je debitirala na Olimpijskim igrama u Pekingu i koju je osvojila Amerikanka Kaillie Humphries.