POLAKO HVATA FORMU

Olimpijska pobjednica Sara Kolak korak do postolja na mitingu Dijamantne lige u Londonu

20.07.2019 u 16:28

Sara Kolak je na mitingu Dijamante lige u Londonu osvojila četvrto mjesto u bacanju koplja, njezin najbolji hitac bio je – 63,80 metara

Senzacionalna olimpijska pobjednica iz Rija (2016.) polako se vraća u natjecateljski ritam poslije operacije lakta i ramena. Cilj je dostići pravu formu do svjetskog prvenstva u Dohi koje je za nešto više od dva mjeseca.

Nakon slabog nastupa i desetog mjesta na mitingu Dijamantne lige u Lauseanni (56,19), u Londonu je bilo znatno bolje, ali ne i toliko da se naša atletičarka probije među tri najbolje.

Sara Kolak je sa hicem 63,80m zauzela četvrtu poziciju. Pobijedila je Bjeloruskinja Tatsiana Khaladovich (66,10m), druga je bila Australka Kelsey-Lee Barber (65,85m), a treća Njemica Christin Hussong (65,73m).

Naša atletičarka je natjecanje započela hicem od 60,30m, da bi u trećoj i četvrtoj seriji bacala do 61,94m i 62,54m, a u šestoj seriji stigla je do rezultata od 63,80m

Inače, najbolji rezultat sezone Sare Kolak dogodio se prije točno mjesec dana na mitingu 'Zlatna sprinterica' u Ostravi, Ludbrežanka se vratila nakon dvije godine izbivanja i slavila sa hicem 64,45m.