BAYERN SLAVIO 8:0

Olić i HSV doživjeli rekordan poraz od Bayerna

14.02.2015 u 17:26

U utakmici 21. kola Bayern je na svom stadionu s visokih 8:0 porazio Olićev HSV. Iako su se Olićevi suigrači nadali te se tješili kako Olić nije doživio poraz na Allianz Areni, ovog puta su ih Bavarci 'masakrirali'

HSV već pamti sličnu 'katastrofu'. U ožujku 2013. godine poraženi su sa 9:2, no vog puta primili su jedan gol manje ali oni nisu zabili pa je ovih osam razlike ipak - rekordnih.

Gosti su se dobro držali do 21. minute, a onda su u samo dvije - primili dva gola. Nažalost, baš u trenucima kada su primili i drugi gol, gosti sa sjevera Njemačke ostali su bez našeg Ivice Olića, koji je morao biti zamijenje zbog ozljede.

S još dva gola Bayernova u prvom dijelu otklonjene su sve sumnje u budućeg pobjednika.

Po dva gola zabili su Thomas Müller (21-pen, 55), Arjen Robben (36, 47) i Mario Götze (23, 88), a Robert Lewandowski (56) i Franck Ribéry (69) dodali su po jedan.

U derbiju 21. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayer Leverkusen na domaćem terenu poražen od Wolfsburga sa 4:5 u jednoj od najboljih utakmica ove sezone u Bundesligi.

Wolfsburg je nakon 29. minuta vodio 3:0, da bi Leverkusen u 72. došao do izjednačenja 4:4. No, u trećoj minuti sudačke nadoknade gosti ipak dolaze do pobjede, a strijelac je bio Bas Dost, kojemu to bio četvrti pogodak na utakmici.

Hrvatski reprezentativac Ivan Perišić zbog problema sa leđima nije bio u sastavu 'vukova'.

Kod Leverkusena briljirao je Korejac Heung-Min Son sa tri gola. Tin Jedvaj nije bio u sastavu Bayera, a pričuvni vratar Dario Krešić ostao je na klupi za rezerve.

I Hoffenheim je došao do pobjede u sudačkoj nadoknadi, svladavši posljednjeplasirani Stuttgart sa 2:1 golom Sebastiana Rudyja (90+3).

Sudačka nadoknada bila je sretna i za Borussiju Mönchengladbach, koja se bori za mjesta koja vode u Ligu prvaka. Pobjednčki gol protiv Kölna zabio je Granit Xhaka (90+1).

Borussia iz Dortmunda je dan ranije svladala na svom terenu Mainz sa 4:2, te je po prvi je puta ove sezone spojila dvije pobjede zaredom.