KRENULI I NIJEMCI

Olić debitirao iza špice, golovi Lakića i Santinija

04.07.2012 u 09:17

Njemački klubovi počeli su odrađivati pripremne utakmice uoči nove sezone Bundeslige. Već uobičajeno, na startu igraju protiv niželigaša, tako da su utakmice pune golova, a među strijelcima su u utorak bili i hrvatski nogometaši

Wolfsburg je svladao Wittingen s čak 16-0, a dva je pogotka tom prigodom postigao naš Srđan Lakić koji je igrao u vrhu napada uz Patricka Helmesa. Dubrovčanin je bio strijelac u 18. minuti za 1-0 i u 25. minuti za 3-0. S četiri je pogotka prvi strijelac utakmice bio novopridošli Bas Dost, prošle sezone najefikasniji igrač nizozemske lige.

Treba istaknuti da je prvu utakmicu u dresu Wolfsburga odigrao Ivica Olić koji je ovo ljeto stigao među 'vukove' iz Bayerna. Olić je, baš kao i Lakić, odradio samo prvih 45 minuta, a igrao je nešto povučenije, iza dvojice napadača.

Freiburg je sa 6-1 nadigrao SC Wyhl, a dvostruki je strijelac, u 53. i 62. minuti, bio naš Ivan Santini koji u bundesligaškom klubu igra kao posuđeni igrač iz Zadra.