RELI ŠVEDSKA

Ogier donio Volkswagenu prvu pobjedu u WRC-u!

10.02.2013 u 16:38

Francuski vozač Sebastien Ogier donio je Volkswagenu prvu pobjedu u utrci Svjetskog prvenstva relijaša. Slavio je nakon 22 odvožene etape snježnog Švedskog relija..

Za 29-godišnjeg Ogiera ovo je osma pobjeda u karijeri u WRC-u i prva nakon slavlja na domaćem Francuskom reliju prije 17 mjeseci. Također, ovo je tek drugi put u povijesti da Švedski reli nije osvojio skandinavski vozač.

Osim Ogiera, jedini kojem je to još uspjelo je bio njegov sunarodnjak Sebastien Loeb 2004. godine. Deveterostruki svjetski prvak i član Citroëna je na ovogodišnjem reliju osvojio drugo mjesto s 41.8 sekundi zaostatatka za pobjednikom.

Treće je mjesto pripalo Norvežaninu Madsu Østbergu (Qatar M-Sport Ford) kojem je to prvo postolje u karijeri u WRC-u.