Briljatna igra Reala u prvom poluvremenu četvrtfinala klupskog SP-a protiv Borussije.
Real Madrid prikazao je sjajnu partiju u četvrtfinalu Svjetskog klupskog prvenstva protiv Borussije Dortmund, a posebno je zabljesnuo jedan igrač kojeg se donedavno nije ozbiljno računalo – Fran García. Lijevi bek 'kraljevskog kluba' ne samo da je dominirao na terenu, već je i postigao drugi pogodak za Madriđane, čime je dodatno skrenuo pažnju na sebe.
Njegova briljantna izvedba oduševila je i ljude na najvišim pozicijama u klubu. Tijekom utakmice na stadionu MetLife u New Jerseyju, piše Defensa Central, predsjednik Florentino Pérez komentirao je bivšoj legendi Reala, Robertu Carlosu, da ga Fran podsjeća upravo na njega: ‘Fran izgleda kao ti u najboljim danima, kakva fizička moć, kakva snaga!’
Iako dosad nije bio u prvom planu, Fran García očito je iskoristio priliku pod vodstvom Xabija Alonsa, koji mu je dao povjerenje u trenucima kad se činilo da će ovog ljeta napustiti klub. Uoči turnira u SAD-u, činilo se da će Realova sportska politika staviti fokus na dolazak Álvara Carrerasa i zadržavanje Ferlanda Mendyja, dok je Fran trebao biti taj koji će biti prodan.
No stvari su se brzo promijenile – ozljeda Ferlanda Mendyja i usporeni pregovori oko Carrerasova dolaska otvorili su prostor, a Fran García ga je iskoristio na najbolji mogući način. Njegove izvedbe u SAD-u, posebno u ovom ključnom susretu protiv Borussije, snažno su utjecale na promjenu mišljenja u vrhu kluba.
Kao što je primijetila i španjolska sportska javnost, ono što se događa s Franom Garcíjom nije više samo dobra forma – to je ozbiljna kandidatura za prvu momčad Real Madrida sljedeće sezone. Xabi Alonso je očito u njemu pronašao igrača koji odgovara njegovoj taktičkoj viziji, a podrška iz lože pokazuje da i uprava sada razmišlja na isti način.