TRIJUMF KOD KUĆE

Odlični 'lokosi' slomili Istru i nastavili svoj uspon!

15.10.2016 u 20:37

U subotnjoj utakmici 12. kola MAXtv Prve lige nogometaši Lokomotive u Kranjčevićevoj su pobijedili Istru rezultatom 2:1 te tako učvrstili peto mjesto na ljestvici...

Nakon neuvjerljivog starta sezone i posljednjeg mjesta na ljestvici tijekom ljeta, Lokomotiva se definitivno probudila. Zabilježila je Ivkovićeva momčad tri pobjede u zadnje četiri utakmice MAXtv Prve lige te tako najavila borbu za mjesta koja vode u Europu sljedeće godine, iako još uvijek ima značajan zaostatak za četvrtim Hajdukom.

Protiv Istre u Kranjčevićevoj 'lokosi' su odigrali vrlo dobru utakmicu, u kojoj su trijumf osigurali u prvom poluvremenu. Već u 10. minuti Rožman je glavom zabio iz blizine pod gredu i doveo domaćina u vodstvo.

Odlična akcija viđena je i kod drugog pogotka u 35. minuti, a Kolinger je na kraju proigrao Mirka Marića kojem nije bilo teško udvostručiti prednost Lokomotive.

U drugom dijelu Istra je pokušala vratiti se u utakmice i to joj je uspjelo u 82. minuti kada je Goran Roce smanjio zaostatak na 2:1.

No, za potpuni preokret gosti nisu imali snage i Lokomotiva je s tri osvojena boda učvrstila peto mjesto i smanjila zaostatak za Hajdukom na sedam bodova, uz utakmice više. Istra je pak i dalje prilično sigurna u sredini ljestvice.