Hrvatska rukometna reprezentacija u Aleksandriji je odigrala utakmicu 1. kola na Svjetskom prvenstvu. Izabranici Line Červara odmah su na startu razočarali, odigrali su samo 29:29 s Japanom. U stvari, to je sjajan rezultat jer smo najvećim dijelom utakmice uvjerljivo gubili

HRVATSKA: Ivan Pešić, Mate Šunjić, Ivan Čupić, Zlatko Horvat, Manuel Štrlek, David Mandić, Željko Musa, Marino Marić, Ilija Brozović, Marin Šipić, Luka Cindrić, Domagoj Duvnjak, Marko Mamić, Ivan Martinović, Luka Šebetić, Josip Šarac

JAPAN: Takumi Nakamura, Yuta Iwashita, Motoki Sakai; Adam Yuki Baig, Asumi Kitazume, Hiroki Motokri, Hiroyasu Tamakawa, Jin Watanabe, Kenya Kasahara, Kohei Narita, Kotaro Mizumachi, Naoki Sugoka, Remi Anri Doi, Naotsugu Demura Right, Rennosuke Tokuda, Shinnosuke Tokuda, Shuichi Yoshida, Sota Takano, Tatsuki Yoshino, Yuto Agarie

• +25
Hrvatska - Japan, SP u rukometu, 1. kolo, 15. siječnja 2021. Izvor: EPA / Autor: Hazem Gouda / Egypt Handball 202
  • 60’

Završila je utakmica Hrvatske i Japana! Rezultat? 29:29! Razočaravajuća partija hrvatskih rukometaša na samom otvaranju Svjetskog prvenstva

• 59’

Devet sekundi prije kraja Čupić zabija iz sedmerca za 29:29...

• 59’

Yoshino zabija za vodstvo Japana 29:28... Ovo je sad jako loše, teško da možemo do pobjede. Možemo biti sretni ako uzmemo bod... Červar je pozvao minutu odmora... Kakva drama

• 58’

Nevjerojatno je kako je Sakai uspio obraniti Čupićev pokušaj s krila! Imali smo priliku povesti, ali ovo će biti teška drama do samog kraja. Japanci su pozvali minutu odmora...

• 58’

Čupić! Iz sedmerca za 28:28! Idemooooooooo! Ovo moramo dobiti!

• 57’

Čupić gubi lopti, a Japanci iz kontre zabijaju za 28:27... Ovo nije dobro, nikako nije dobro

• 56’

Duvnjak zabija i vraća na 27:27... Kapetan je preuzeo odgovornost, a na drugoj strani Pešić brani i Hrvatska ima napad i priliku za vodstvo

• 55’

Tokuda zabija iz sedmerca za vodstvo Japana 27:26... Ulazimo u posljednjih pet minuta utakmice