ŽELJA TRENERA

Novost u Barci: Xavi se morao maknuti Rakitiću!

03.08.2014 u 10:22

Prošlih sezona Xavi, Iniesta i Messi imali su ekskluzivno pravo na izvođenje kornera i slobodnjaka za Barcelonu, ali posljednja prijateljska utakmica pokazala je da se to mijenja s dolaskom Ivana Rakitića…

Hrvatski reprezentativni veznjak mogao bi igrati važnu ulogu u novoj Barceloni Luisa Enriquea. Pokazuje to i prva ozbiljna prijateljska utakmica protiv Nice, koja je završila rezultatom 1:1. Barca je igrala bez Messija i Neymara, no svejedno se moglo vidjeti da bi Rakitić mogao dobivati pristojnu minutažu kod novog trenera.

I ne samo to. Španjolski novinari posebno naglašavaju promjenu uloga u klubu. Ivan Rakitić preuzeo je izvođenje kornera u drugom poluvremenu protiv Nice, dok je Xavi također bio na terenu. Osim Messija i Inieste, drugi u prošlosti nisu imali priliku izvoditi kornere pokraj španjolskog veterana, ali Luis Enrique vjeruje da mu upravo Ivan može dati najbolji mogući ubačaj u kazneni prostor.

Što se slobodnjaka tiče, tu se Rakitić protiv Nice nije izborio za priliku, Pedro i Iniesta su ih izvodili, ali s vremenom će se i to promijeniti. No kad su u pitanju penali, koje je Ivan izvodio u Sevilli, teško je vjerovati da će uz jednog Messija na terenu ikad dobiti priliku…