ŠPANJOLSKO PRVENSTVO

Novi prvoligaš Cadiz poslije Reala srušio i Barcelonu zahvaljujući poklonima gostujućeg vratara; Atletico Madrid na vrhu

Nogometaši Barcelone doživjeli su poraz u 12. kolu Primere izgubivši 1:2 kod novoga prvoligaša Cadiza zahvaljujući katastrofalnim pogreškama vratara Marca-Andrea ter Stegena

Da u Cadizu neće biti lako po Katalonce vidjelo se već u 9. minuti kada je Gimenez doveo domaćine u vodstvo nakon velike pogreške vratara Ter Stegena, koji je ispustio loptu.

Barca je izjednačila autogolom Alcale (56), da bi pobjedu Cadizu i četvrti poraz Barce donio veteran Alvaro Negredo iskoristio nesmotreno dodavanje ter Stegena.

Cadiz se već nakon 11. kola može pohvaliti pobjedama nad najvećima jer je ranije slavio s 1:0 kod Real Madrida.

• +2
Cadiz - Barcelona, Primera, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: ROMAN RIOS

Atletico se popeo na sam vrh domaćom pobjedom protiv Valladolida 2:0. Prvo poluvrijeme je završilo 0:0, da bi u drugom pogocima Thomasa Lemara (56) i Markosa Lllorentea (72) stigao do sedme uzastopne pobjede u Primeri.

Atletico je sada prvi sa 26 bodova, Cadiz je peti s 18, a Barcelona tek sedma s 14 bodova.