engleska liga

Novi prvak Liverpool bez Dejana Lovrena 'pogurao' Aston Villu prema Championshipu

05.07.2020 u 20:16

U susretu 33. kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je pobijedio Aston Villu 2:0 upisavši 29. pobjedu ove sezone

Premda nije briljirao, engleski prvak je rutinski stigao do pobjede protiv gostiju iz Birminghama koji se i dalje nalaze u zoni ispadanja.

Nakon prvog poluvremena u kojem je imao svega dva udarca, najmanje u jednom poluvremenu ove sezone, Liverpool je u nastavku slomio goste golovim Sadia Manea (71) i Curtisa Jonesa (89).

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije nastupio za 'redse'.

U ranije odigranom susretu Newcastle i West Ham odigrali su 2:2. Bila je to utakmica u kojoj su gosti dvaput vodili, ali nisu uspjeli ugrabiti cijeli plijen.

Vodeći gol za West Ham postogao je Michail Antonio u 4. minuti. Paragvajac Miguel Almiron je u 17. minuti izjednačio na 1:1, a gosti su ponovno poveli u 65. minuti golom Čeha Tomaša Součeka. No, samo dvije minute poslije Jonjo Shelvey je postavio konačnih 2:2.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Burnley i Sheffield United su odigrali 1:1. Burnley je poveo pogotkom Tarkowskog u 43. minuti, a konačnih 1:1 postavio je Egan u 80. minuti.

• +10
Manchester City - Liverpool, 32. kolo Premiershipa, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: Dave Thompson/NMC/Pool

U nedjelju je na rasporedu još jedna utakmica, Southampton - Manchester City (20 sati).

Liverpool vodi na ljestvici s 89 bodova, Manchester City ima 66 i utakmicu manje, a treći je Leicester City s 58 bodova. Poziciju koja vodi u Ligu prvaka drži i Chelsea na četvrtom mjestu s 57 bodova, dok je Manchester United peti s 55 bodova.

Pozicije koje vode u niži rang natjecanja drže Aston Villa (27), Bournemouth (27) i Norwich (21).