SERIE A

Novi posrtaj Milana; Strinić i društvo na koljena bacili velikana

24.09.2017 u 14:34

U prvoj nedjeljnoj utakmici šestog kola Serie A u Genovi je Sampdoria srušila Milan 2:0

Milan je dobio nove vlasnike koji su ovog ljetnog prijelaznog roka na pojačanja potrošili više od 230 milijuna eura kako bi posrnulog nogometnog diva vratili na stare staze slave.

No trebat će vremena da Milan opet postane velik i kandidat za trofeje. Novi udarac ambicijama 'rossonera' zadala je Sampdoria koja je pred svojim navijačima zasluženo došla do tri boda.

Prvi pogodak na utakmici zabio je kolumbijski napadač Zapata u 72. minuti, da bi trijumf domaćeg sastava u sudačkoj nadoknadi potvrdio argentinski veznjak Alvarez.

Sampdoria - Milan 1:0, Zapata

U pobjedničkoj momčadi cijelu utakmicu je vrlo dobro odradio Ivan Strinić, a kod Milana je svih 90 minuta na terenu proveo Nikola Kalinić.

Milan je tako ostao na petoj poziciji s 12 bodova, jedan više od Sampdorije koja je skočila na šesto mjesto. Na vrhu su Juventus i Napoli s maksimalnim učinkom – 18 bodova.