serie a

Sassuolo nastavio čudesnu seriju pobjeda, novi kiks neprepoznatljivog Milana

27.09.2018 u 23:24

U posljednjim susretima 6. kola talijanskog nogometnog prvenstva Empoli i Milan su odigrali 1:1, dok je Sassuolo pobjedio SPAL 2:0 i neočekivano drži treće mjesto na ljestvici Serie A...

Milan je bio bliži pobjedi, imao je vodstvo 1:0 od 10 minute i niz odličnih prilika, ali je domaći vratar Pietro Terracciano sjajno branio.

Milan je poveo autogolom Leonarda Capezzija u 10. minuti, a izjednačio je Francesco Caputo iz kaznenog udarca u 71. minuti. Milanu je to bio treći remi u nizu. Alen Halilović nije nastupio za goste.

'Rossoneri' su ovim remijem samo nastavili očajan ulazak u sezonu, imaju tek jednu pobjedu, uz poraz i tri remija...

U drugom susretu večeri Sassuolo je nastavio sjajnu seriju - na gostovanju je pobijedio SPAL 2:0 i skočio na sjajno treće mjesto ljestvice.

Pobjedu Sassuolu donijeli su Claud Adjapong golom u 59. minuti, te Alessandro Matri pogotkom u sudačkoj nadoknadi. Za SPAL je cijeli susret odigrao Lorenco Šimić.

Sassuolo je najugodnije iznenađenje na početku sezone, momčad od koje nitko nije ništa očekivao - tek borbu za ostanak u ligi - ima četiri pobjede te po remi i poraz (od Juventusa 2:1!). Ovog su ljeta puno mijenjali, no čini se kako im se trgovina isplatila - stigao je Kevin Prince Boateng iz Eintrachta, Marlon iz Barcelone, Di Francesco iz Bologne, Babacar iz Fiorentine, Đuričić iz Sampdorije, Bourabia iz Konyaspora... Ukupno su za pojačanja 'ulupali' 48 milijuna eura, ali - isplatilo se!

Na ljestvici vodi Juventus s 18 bodova, Napoli je drugi s 15 bodova, a Sassuolo na trećoj poziciji ima 13 bodova. Slijede Lazio s 12, te Fiorentina i Inter s po 10 bodova.