suze na stazi

Nova trkačka tragedija za Jamajku: Ovo se dogodilo i Boltu!

13.08.2017 u 22:41

Američka ženska štafeta na 4x400 metara osvojila je zlatnu medalju na Svjetskom atletskom prvenstvu u Londonu, Quanera Hayes, Allyson Felix, Shakima Wimbley i Phyllis Francis u finalu su slavile s gotovo šest sekundi prednosti ispred srebrne Velike Britanije, a utrku je obilježilo odustajanje jamajkanske štafete...

Pitanje zlata bilo je riješeno u drugoj izmjeni kada se ozlijedila Jamajčanka Anneisha McLaughlin-Whilby te je njezina ekipa morala odustati, a realno su samo Jamajčanke mogle zaprijetiti Amerikankama.

• +3
Anneisha McLaughlin-Whilby Izvor: Reuters / Autor: TOBY MELVILLE

Druga je to nesreća Jamajke u dva dana, nakon što se isto dogodilo i Boltu u subotu.

Amerikanke su bile suverene na čelu, dok se u završnici vodila borba za srebno u kojoj je Emily Diamond na kraju za 41 stotinku uspijela biti brža od Justyne Swiety.

Velika Allyson Felix osvojila je svoju 16. medalju sa svjetskih prvenstava (11 zlata, tri srebra i dvije bronce), te je najuspješnija svih vremena, ispred jamajčanskih sprinterskih legendi Usaina Bolta i Merlene Ottey koji su ih osvojili po 14.