Nova španjolska lekcija za četvrto mjesto Hrvatske

22.09.2013 u 19:10

• +9

Hrvatska - Španjolska

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj

Iako smo se nadali da bi Hrvatska nakon 18 godina ipak mogla do europske medalje, nažalost, Španjolska je našima održala još jednu lekciju te je pobijedila sa 92:66 (23:18, 24:18, 16:12, 29:18)

Hrvatski su košarkaši porazima od Španjolske otvorili ali i zatvorili europsko prvenstvo u Sloveniji. No, prema onome što su naši napravili između te dvije utakmice, možemo biti ponosni na naše košarkaše, koji su nakon 18 godina stigli do borbe za medalje.

Slovenija 2013: 4. mjesto

I u drugome međusobnom ogledu na turniru (Španjolska je prvog dana natjecanja slavila 68:40) košarkaši Juana Orenge pokazali su da su prekvalitetni i prebrzi za naše košarkaše.

Pogonjeni izvrsnom igrom Bojana Bogdanovića u prvom poluvremenu Repešini su igrači u 16. minuti poveli 28:27. Nakon toga doživjeli su težak pad u igri: Španjolci su u nepunih pet minuta do poluvremena ubacili 20 poena dobivši nakon prvih dviju četvrtina 47:36.

Minutu i po prije kraja utakmice španjolski su reprezentativci došli do najuvjerljivije prednosti, 90-61.

Sergio Lull bio je najefikasniji igrač u pobjednničkim redovima s 21 košem. Trice je šutirao 5:10.

Marc Gasol dodao je 17 poena uz osam skokova, a Victor Claver 16 poena uz šest skokova i tri blokade. Bio je krilni igrač Portland Trail Blazersa najkorisniji među osvajačima brončane medalje: s njim u igri Španjolska je bila na plusu od 24 poena. Niti jedan drugi igrač nije toliko pozitvno utjecao na rezultat.

Bojan Bogdanović predvodio je poraženu momčad s 22 koša, od čega je 19 zabio do poluvremena. Roko Ukić dodao je 12 poena uz po četiri skoka i asistencije.