COPA LIBERTADORES

Nova majstorija Ronaldinha, Jo prvo ime Atleticove pobjede

09.05.2013 u 11:38

Brazilski klubovi Atletico Mineiro i Fluminense prvi su četvrtfinalisti Cope Libertadores, južnoameričke inačice Lige prvaka

Atletico je veliki korak ka četvrtfinalu napravio još prošli tjedan kada je kao gost svladao Sao Paulo s 2:1, a u srijedu je pred svojim navijačima potvrdio prolaz uvjerljivom pobjedom 4:1.

Junak utakmice s tri je pogotka bio 26-godišnji napadač Jo, nekadašnji nogometaš Manchester Cityja. Zabio je Jo u 18., 63. i 69. minuti, a za četvrti je pogodak Atletica zaslužan Diego Tardelli. Bivši napadač Seville Luis Fabiano postigao je utješni gol za goste.

U drugoj utakmici igranoj u srijedu aktualni brazilski prvak Fluminense pred svojim je navijačima pobijedio ekvadorski Emelec s 2:0 i tako nadoknadio zaostatak 1:2 iz prvog ogleda. Strijelci za momčad iz Rio de Janeira bili su Fred u 28. i Carlinhos u 85. minuti. Gosti su završili utakmici s dva igrača manje budući da je u 77. minuti drugi žuti karton dobio Eduardo Achilier, a pet minuta kasnije i Pedro Quiñonez.

Copa Libertadores, osmina finala, uzvratne utakmice:

Atletico Mineiro - Sao Paulo 4:1 (Jo 18, 63, 69, Tardelli 64 / Luis Fabiano 76), prva utakmica 2:1
Fluminense - Emelec 2:0 (Fred 28, Carlinhos 85), prva utakmica 1:2