SERIE A

Nogometa bajka se nastavila, Hrvat i klub iz Bergama i dalje prkose talijanskim velikanima; Milan ostao u igri

11.05.2019 u 23:04

U prvoj utakmici 36. kola talijanskog nogometnog prvenstva Atalanta je svladala Genou 2:1 te napravila novi korak prema Ligi prvaka

Klub iz Bergama i dalje živi svoju nogometnu bajku, a san o Ligi prvaka sve je bliže ostvarenju. Atalanta je pred domaćim navijačima svladala Genou 2:0 te je skočila na treću poziciju u prvenstvu odmah iza nedodirljivog Juventusa te Napolija.

Inter, Roma, Milan, Lazio su velikani koji imaju neusporedivo veći proračun od Atalante, ali joj gledaju u leđa. Sasvim zasluženo, jer momčad koju vodi talijanski stručnjak Gasperini igra atraktivno, a tome je dokaz da je to najefikasniji sastav Serie A.

• +6
Serie A, Atalanta - Genoa Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Što se tiče utakmice otpor gostiju slomljen je u drugom dijelu. U 46. minuti pogodio je Barrow koji je na poluvremenu zamijenio našeg Marija Pašalića, a sedam minuta kasnije u strijelce se upisao i Castagne.

U samoj završnici, 89. minuti, za goste je zabio veteran Pandev te ublažio poraz.

Lazio je slavio kod Cagliarija s 2:1 u borbi za Europu. Milan Badelj je igrao do 62. minute za goste, dok Filip Bradarić upao u 61. minuti, a Darijo Srna bio na klupi domaćina.

U susretu 36. kola Serie A u Firenci su nogometaši Milana bili bolji od Fiorentine s 1:0 i ostali u utrci za Europu.

Milan je slavio golom Calhanoglua u 35. minuti, a u drugom dijelu je vratar Donnaruma spašavao goste.