RUKOMETNI EURO

Njemice kontrama do pobjede nad Hrvatskom

06.12.2008 u 20:16

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija izgubila je u dvoboju 3. kola skupine D Europskog prvenstva u Skopju od Njemačke sa 27:32 (13:19), no unatoč porazu, naše će rukometašice igrati u drugom krugu natjecanja

Nakon startne pobjede nad Srbijom, hrvatska ženska rukometna reprezentacija ubilježila je dva uzastopna poraza, prvo protiv Makedonki na njihovu terenu, a u subotu popodne i protiv Njemica. Riječ je o nastupu izabranica Zdravka Zovka na Europskom prvenstvu, no iako s negativnim rezultatom, naše rukometašice ipak će igrati u drugom krugu natjecanja.

Protiv Njemica gledali smo zanimljivu utakmicu u kojoj su naše suparnice povele 7:0 i do kraja utakmice održale vodstvo. Tek je sredinom prvog poluvremena Hrvatska stigla do izjednačenja (10:10 i 11:11), ali za više od toga nije bilo snage. Njemice su nas doslovce pretrčale, koristeći dobre obrane svojih golmanica za ubitačne kontre, koje su u pravilu završavale pogocima.

Utakmicu su obilježile loše obrane i nizovi pogodaka na obje strane. Čim bi Njemačka napravila niz od pet-šest uzastopnih pogodaka, uzvraćale bi naše djevojke sa svojim, nešto kraćim nizom. Nažalost, nekoliko minuta prije kraja utakmice Hrvatice su stigle do minusa od samo jednog gola (25:26), no izjednačenje ipak nismo vidjeli. Začas su sjevnule kontre, a kad su tri minute prije kraja ukrajinske sutkinje opravdano istovremeno isključile dvije naše rukometašice, priča oko pobjednica susreta bila je završena.

Najefikasnije u našoj reprezentaciji bile su Maida Arslanagić s osam i Kristina Franić sa šest golova, a kod Njemačke Sara Walzik sa 10 pogodaka.

HRVATSKA - NJEMAČKA 27:32 (13:19)

Hrvatska: Knezović, Grubišić; Tatari 3, Golubić, Ambroš, Arslanagić 8, Pušić 3, Pavić 3, Horvat, Penezić 3 (2), Franić 6 (1), Lovrić 1, Zebić, Petković
Njemačka: Englert, Woltering; Jurack 4 (1), Roesler, Walzik 10, Woerz 3, Mueller, Steinbach 3, Loerper 3 (1), Hering, Neukamp 1, Rohde, Melbeck 2, Althaus 6

Sedmerci: Hrvatska 3 (4), Njemačka 2 (2)
Isključenja: Hrvatska 6 minuta, Njemačka 6 minuta