• Zadnja izmjena 23.06.2010 22:20
  • Objavljeno 23.06.2010 u 22:20
live_230610_2030

Izvor: tportal.hr / Autor: mario ucović/tportal.hr

U srijedu navečer na rasporedu je posljednje kolo skupine D, a nakon odigranih utakmica između Srbije i Australije, te Njemačke i Gane, saznat ćemo tko će iz te grupe igrati u osmini finala, a tko će pakirati kofere i otići kući

Nijemci i Ganci imaju priliku pobjedama osigurati drugi krug Svjetskog prvenstva, no nevolja je što igraju jedni s drugima, pa će u slučaju pobjede jedne ili druge ekipe, baš poput slovenaca, morati čekati ishod druge utakmice, one između Srbije i Australije. No, Nijemci imaju veliku prednost zbog gol razlike (4:0 protiv 'klokana') i nekako su najbliži prolazu. Gana je prvoplasirana i remi joj osigurava prolaz ukoliko Srbi ne pobijede.

Najlošije stoje Australci koji su nakon visokog poraza od 'elfa' i remija s Ganom 'fenjeraši' u skupini i ukoliko žele dalje moraju pobijediti Srbe, a pritom Nijemci ne bi smjeli osvojiti više od boda protiv Gane. U tom slučaju Srbija bi trebala stradati gotovo s pola tuceta golova u svojoj mreži.

AUSTRALIJA - SRBIJA 2:1

Australija: Schwarzer, Wilkshire, Neill, Beauchamp, Carney, Culina, Valeri, Emerton, T. Cahill, Bresciano, Kennedy
Srbija: Stojković, Ivanović, Vidić, Luković, Obradović, Stanković, Kuzmanović, Ninković, Krasić, Jovanović, Žigić

90+3' Kraj utakmice
90+3' nova kontra Cahilla, Stojković brani
90+2' Australija u kontri, Stojković brži od suparničkih napadača
90' Igrati će se tri minute nadoknade
90' Šut Tošića s 25 metara, lopta odlazi iznad gola
90' Srbija pritišće, traži jedanaesterac, no sudac označava samo korner. Cahill je igrao rukom
87' Kennedy u prilici i nevjerojatan promašaj
86' Pogodak Pantelića je poništen zbog zaleđa
85' Šut Tošića s 25 metara, brani australski golman
84' GOOOOOOOOOOL! Pogodak za Srbiju zabio je Pantelić nakon loše intervencije Schwarzera
80' Deset minuta prije kraja Srbija je 'out', a Australiji nedostaju još dva gola za osminu finala SP-a. ukoliko Njemačka zabije još jedna gol, dat će 'klokanima' biti dovoljno i 3:0 za prolaz
77' Šut Lukovića s 40 metara, lopta odlazi pored gola
76' Slobodan udarac za Srbiju s desne strane
74' GOOOOOOOOOOL! 2:0! Holman je pucao s 30 metara, snažno i po travi i zabio za povećanje vodstva
72' Ubačaj Ivanovića s desne stra,e Tošić ne uspjeva pogoditi okvir gola
70' 'Klokani' su kapitalizirali puno bolju igru u drugom dijelu i zasluženo vode s 1:0
69' GOOOOOOOOOOL! 1:0 za Australiju. Cahill je nadvisio kompletnu obranu i glavom pogodio mrežu
67' Šut glavom Kuzmanovića, lopta ne pogađa okvir vratiju
63' Strašan udarac Bresciana s 20 metara, Stojković odbija loptu nazad u polje
61' Njemačka je povela u drugoj utakmici i sad Srbiji 'igra' samo pobjeda za prolazak u drugi krug
59' 'Slobodnjak' za Brecsiana s 30 metara, izvrstan šut Stojković izbacuje u korner
56' Snažan udarac culine s 25 metara, lopta odlazi koji metar pored lijeve vratnice golmana Stojkovića
54' Ubačaj Cahilla, hvata Stojković
53' Šut Žigića odlazi preko gola
50' Iznenađujuće, ali Australija ima inicijativu u nastavku
47' Bresciano puca oštro, Žigić izbacuje u korenr
46' Faul Vidića na Cahillu, prilika za Australiju iz slobodnog udarca
46' Australci imaju prvu loptu u nastavku

45+1' Kraj prvog poluvremena
45+1' Kennedy puca glavom, ali Stojković bez problema hvata loptu
45' Igrati će se jedna minuta sudačke nadoknade
43' Opet nekakva akcija Srbije umjesto nabacivanja i prilika je otišla u nepovrat
43' Slobodan udarac za Srbiju na 20 metara iskosa s desne strane
42' Ubačaj Jovanovića s lijeve strane, no u sredini nije bilo nikog od njegovih suigrača
39' Velika gužva u kaznenom prostoru Srbije, nakon nekoliko australskih pokušaja lopta je izbijena u korner
37' 'Slobodnjak' za Srbiju na 40 metara, no umjesto visoke lopte Srbi odigrali akciju koja nije rezultirala prilikom
34' Ubačaj Kuzmanovića s desne strane, Žigić puca glavom pored gola
32' Cahill u skoku viši od Obradovića i Lukovića, no lopta odlazi pored gola
30' Novo zaleđe Srbija; ovog puta u 'zamku' je uhvaćen Žigić
29' Zaleđe Kuzmanovića
25' Srbija vodi igru i diktira tempo, no igra se nekako usporila u odnosu na početak susreta
23' Stanković u velikoj prilici, no Shwarzer refleksno brani
19' Kennedy je izborio korner za Australiju
16' Kuzmanović u prilici, no lopta opet odlazi pored vratiju
12' Kontra Srbije; Krasić sam pred Schwarzerom, no otišao je malo previše ukoso, a onda pucao daleko od praznog gola
11' Srbija ima inicijativu, no nekako su njezini igrači previše neodlučni u završnici napada
9' Ubačaj Lukovića s lijeve strane, Ivanović puca glavom visoko iznad gola
8' Ivanović je izborio drugi korner za Srbiju
6' Udarac Krasića iskosa s desne strane, Schwarzer izbija u korner
5' Bresciano ubacuje s desne strane, no Vidić glavom otkalnja opasnost
2' Krasić probija desnu stranu i baca se u kaznenom prostoru, no ne dobiva žuti karton zbog simuliranja
1' Prva prigoda za Srbe, no Žigić ne uspjeva pronaći Krasića u kaznenom prostoru Australaca
1' S centra kreću nogometaši Srbije

GANA - NJEMAČKA 0:1

Gana: Kingson, Paintsil, Jonathan Mensah, John Mensah, Sarpei, Annan, Tagoe, Asamoah, A. Ayew, K-P. Boateng,  Gyan
Njemačka: Neuer, Boateng, Mertesacker, A. Friedrich, Lahm, Schweinsteiger, Khedira, T. Müller, Özil, Podolski, Cacau

90+4' Kraj utakmice
87' Muntari u prilici za izjednačenje, lopta odlazi iznad gola
85' Jansen u prilici za povećanje vodstva, no ništa od toga
84' Gana pritišće, ali njemačka ne paničari, brani se organizirano i mirno
81' Özil u zaleđu
79' Annan dobro puca, Neuer brani
75' Gana i dalje napada, a Njemačka igra na kontre i prijeti iz prekida
71' Podolski u prilici, šutt mu blokira netko od obrambenih igrača Gane
70' Cacau ponovno u prilici, ali Kingson je opet u formi
66' Ayew u novoj prilici za pogodak, pogađate, opet ništa od svega
64' Gana napada svim silama i traži izjednačenje
62' Ako Njemačka pobijedi Ganu, a Srbija ne uspije nadvisiti Australiju, tad će u drugi krug ipak ići 'elf' i Ganci
60' GOOOOOOOOOOL! 1:0 za Njemačku! Özil puca s 20-tak metara, neobranjivo za Kingsona
55' Gyan u novoj prilici za Ganu, Neuer dobro otklanja opasnost
54' Podolski u zaleđu
50' Kasamoah u prilici, Neuer izvrsno brani
49' Nijemci su bolje krenuli u nastavak ustakmice, no zasad golman Kingson nije imao priliku za intervenciju
46' Kakav šut Podolskog, no mladi Nijemac opet promašuje
46' U nastavak kreću nogometaši Njemačke

45' Igrati će se samo minuta sudačke nadoknade
45' Tagoe u velikoj prilici, no opet se mreža ne trese
41' Schweinsteiger izvodi 'slobodnjak', no lopta je lak 'plijen' za Kingsona
39' Ozljeda Asamaoha, no napadač Gane nastavit će susret
36' Khedira u prilici za Njemačku, no opet ništa od pogotka
34' Zaleđe Gyana
31' Nova velika prilika za Cacaua, no Kingson se promiče u junaka dosadašnjeg tijeka susreta
29' Igra se dobro i otvoreno; iako je rezultat 0:0 moglo je lako već biti 2:2
25' Kontranapad za Ganu ne iskorištava Gyan; bila je to najbolja prilika u dosadašnjem tijeku susreta
25' Özil dobro puca, no Kingson izvrsno brani; bila je to velika prilika za Nijemce
23' Prince puca, no i njegov je udarac pravodobno blokiran
20' Slobodan udarac za Ganu, faul je izborio Gyan u duelu sa Mertesackerom
15' Jačina vuvuzela se utrostručuje kad je Gana u napadu
14' Gyan u prilici za Ganu, no njegov udarac u zadnji tren blokira Schweinsteiger
11' Nijemci na startu imaju čak 65 posto vremena loptu u posjedu
8' Podolski nastavlja s promašajima na SP-u, opet je bio u dobroj prilici za pogodak
7' Müller dobro ubacuje s desne strane, no Kingson hvata loptu ispred njemačkih napadača
3' Cacau je u prvoj momčadi i odmah na tsrartu utakmice izborio je priliku za pogodak; brani golman Kingson
1' Ganci odmah u velikoj prilici, no Ayew ne pogađa; lopta odlazi iznad gola
1' Gana je krenula s centra