FAVORITKINJE UVJERLJIVE

Njemačka Hrvaticama napunila mrežu od vrha

27.11.2013 u 19:14

U susretu skupine 1 kvalifikacija za svjetsko nogometno prvenstvo 2015. godine hrvatska ženska reprezentacija je u Osijeku izgubila od Njemačke 0-8 ostavši na začelju ljestvice.

Nakon sjajnog otpora višestrukim europskim prvakinjama u Frankfurtu, gdje su krajem listopada na poluvremenu imale 0:0 da bi na koncu primile samo četiri pogotka, Hrvatice u Gradskom vrtu nisu uspjele ponoviti igru iz prve utakmice.

Aktualne europske prvakinje u prvom su poluvremenu postigle tri, a nastavku susreta još pet golova. Golove za njemačku vrstu koaj je osvojila 10 velikih trofeja postigle su Dzsenifer Marozsan (12, 22, 66, 80), Celia Šašić (13), Anja Mittag (53), Alexandra Popp (72), te Saskia Bartusiak (90+1).

Njemačka na ljestvici skupine vodi s pet pobjeda i razlikom pogodaka 40-0, na drugom mjestu je Irska sa sedam bodova, Rusija, Slovačka i Slovenija imaju po tri boda, dok je Hrvatska na začelju s jednim bodom.

Iduću utakmicu Hrvatska igra 9. travnja 2014. godine kada će gostovati u Rusiji.