KVALIFIKACIJE ZA OI

Ništa od preokreta; Danskoj pobjeda protiv Hrvatske

08.04.2016 u 20:00

Hrvatski rukometaši od petka do nedjelje sudjeluju na kvalifikacijskom turniru u Danskoj, a s kojeg će pokušati otići i na olimpijske igre u Rio, a prvi suparnik Babićevoj vrsti selekcija je domaćina. Nažalost, u prvoj utakmici protiv domaćina turnira, Danaca doživjeli su poraz

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE
-----------------------------------------------

KRAJ UTAKMICE

60' - nismo iskoristili ni zadnji napad
60' - Svan Hansen s crte za 28:24
59' - Kozina je uspio smanjiti prednost domaćina; što nije nevažno jer u ukuznom zbroju gledat će se i gol-razlika
59' - Mikkel hansen rješava utakmicu; 27:23
57' - Lindbergov gol s krila za 26:23
56' - napokon Sondergaardov promašaj, ali i naši su uzvratili greškom i izugbljenom loptom
56' - Buntić u padu ali uspio je spremiti loptu u gol
55' - Sondergaardov pogodak za mirnu završnicu Danaca 25:22
54' - sedmerac za Hrvatsku; ali Čupić promašuje
53' - Pešić brani, Štrlek smanjue na minus 1
53' - Čupić zabija za minus dva (21:23)
52' - kontra naši a Laugeu dvije minute; sada su suci dali nama veliki poklon
52' - Ivan Pešić još jednom brani; u kontri su naši izborili sedmerac, a Horvat iz drugo pokušaja zabija za 20:23
51' - naši su se obranili, ali i lako propustili kontru
50' - peta vratnica naših rukometaša
49' - Horvat zabija s krila - (19:23)
49' - Duvnjakov gol; a babić je promijenio i sustav obrane - na 6-0
46' - novi gubitak lopte naših; brza kontra Danske za 22:16
45' - izbornik Babić uveo je Kozinu i Gojuna, ali danci su raspucani; Mikkel Hansen za 21:16
44' - Duvnjakov projektil za 16:20
44' - Pešić je ušao umjesto Stevanovića, ali ni to nije zaustavilo Sondergaarda
43' - Buntićev pogodak pod prečku za 15:19
43' - Danci u kontri zabijaju za 19:14
42' - Cindrić je izborio sedmerac; a Štrlek promašuje dva puta
41' - Sondegaardov treći gol u nastavku - Danska vodi 18:14
40' - Hrvatska s igračem više prima gol; zabio je Mikkel Hansen
39' - brzi pogodak manuela Štrleka (14:16)
38' - Lindberg s desnog krila za 16:13
38' - suci su već dignuli ruke za pasivni napad, ali Cindrić u padu zabija za 13:15
36' - Sondegaardov drugi uzastopni gol za 15:12
35' - Štrlek na 7 m - precizan za 12:14
34' - Horvat s igračem manje za 11:13
33' - Eggert zabija sa sedam metara za 13:10
33' - suci su poklonili dancima sedmerac i isključenje Kopljara
32' - odlični Stevanović ali lopta se odbila Mikelu Hansenu koji zabija za 12:10
31' - Cindrić zabija za 10:11
31' - počelo je drugo poluvrijeme, prvi napad imali su naši

KRAJ PRVOG POLUVREMENA
30' - Luka Cindrić vraća na s na minus dva (9:11)
29' - Eggertov gol za +3
28' - i drugi gol s igračem više; Eggert zabija za 10:8
28' - Duvnjakov udarac iz vana, ali pokraj gola
27' - Christiansen s igračem više za 9:8
25' - Hansenov pogodak za vodstvo Danske 8:7
23' - na vodstvo Danaca Buntić uzvrača pogotkom (7:7)
20' - Lauge Schmidt izjednačuje na 6:6
18' - Čupić za izjednačenje, a onda i Buntić za vodstvo Hrvatske 6:5
17' - Danci imaju prvo vodstvo na utakmici; Svan Hansen je strijelac
14' - Čupić izborio sedmerac, ali Horvat ga nije realizirao; Landin mu je obranio
13' - sada i Čupić u vratnicu; ali zato imam sjajnog Stevanovića
12' - Duvnjak u gredu, domaćini se obranili
11' - novi pokušaj Tofta Hansena završio je iza našeg vratara
10' - Stevanović odlična, brani još jedan udarac Hansena
10' - Buntić za 4:2
 9' - Štrlek u kontri pogađa vratnicu ali pokušaj domaćina zaustavlja i Stevanović
 9' - Duvnjak sa 9 metara za 3:2
 7' - španjolski suci malo su nam pomogli, umjesto pasivnog napada dobili smo prekršaj
 6' - naši su sada propustili čak tri prilike u jednom napadu
 4' - Hansenov pogodak za 2:2; prije toga je Stevanović obranio jedan pokušaj ali su naši izgubili loptu u napadu
 3' - Marko Mamić udarcem sa 8 metara za 2:1
 2' - Lauge je pogodio za izjednačenje Danaca (1:1)
 1' - Štrlek u kontri za vodstvo Hrvatske 1:0
 1' - prvi napad za Dansku
- utakmica je počela..

- u prvoj utakmici ovog turnira Norveška je s 35:29 svladala Bahrein; Iako su smatrani autsajderima, rukometaši Bahreina dugo su mučili četvrtoplasiranu reprezentaciju s Europskog prvenstva u Poljskoj, a Norvežani su se uspjeli odvojiti tek u posljednjih deset minuta dvoboja.- dvorana u Herningu ispunjena je do posljednjeg mjesta; prema tome Hrvatska će imati i dodatnog suparnika

------------------------------------------------------
Hrvatski rukometaši prvu utakmicu igraju večeras, od 20.30 sati protiv reprezentacije Danske (20.30 sati). Drugi protivnik bit će Bahrein 9. travnja u 18 sati, dok je posljednji susret 10. travnja u 18 sati protiv Norveške. Dvije najbolje momčadi plasirat će se na OI