ruska liga

Nikola Vlašić promašio penal, njegov CSKA izgubio moskovski derbi protiv Dinama

27.10.2019 u 19:06

CSKA i Dinamo igrali su derbi 14. kola ruske lige. Bila je to sjajna prilika da CSKA prekine niz loših rezultata, ali čini se kako je momčad ipak u teškoj krizi. Izgubio je CSKA ovaj derbi 1:0, a Nikola Vlašić je zapucao penal u 22. minuti utakmice...

Moskovski CSKA nastavlja s razočaravajućim partijama, kako u Europi, tako i u ruskom prvenstvu. U 14. kolu je na svom terenu CSKA igrao gradski derbi s Dinamom i izgubio 1:0.

Jedini gol na utakmici pao je u 85. minuti, za 'goste' je zabio N'Jie. No, pitanje je kako bi se utakmica razvijala da je u 22. minuti hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić zabio penal kojeg je izborio Fedor Čalov.

Nažalost, Vlašić je pucao loše, promašio je cijeli gol... Na kraju, bila je to peta utakmica u svim natjecanjima u nizu da CSKA ne zna za pobjedu. Nanizao je četiri poraza i remi. Da stvar bude još i pogubnija za CSKA, sva četiri poraza (dva u Europskoj ligi i dva u prvenstvu) doživjeli su na svom terenu.

Vlašić je za CSKA odigrao cijelu utakmicu, Kristijan Bistrović igrao je do 76. minute, a Zvonimir Šarlija u igru je ušao u 82. minuti.

CSKA je nakon ovog poraza na petom mjestu prvenstvene ljestvice s 26 osvojenih bodova, a Dinamo je na 13. mjestu s 14 bodova.

• +4
CSKA M. - Ferencvaros, 3. kolo Lige prvaka, 2019/20. Izvor: EPA / Autor: YURI KOCHETKOV

U drugom moskovskom derbiju Lokomotiv našeg Vedrana Ćorluke glatko je na svom terenu izgubio od Spartaka 3:0. Čarli je igrao cijelu utakmicu, a u 88. minuti zaradio je žuti karton.

Golove za Spartak zabijali su Ponce (57.) te Larsson (79., 81.).