BABO VRLO DOBAR

Nikad bolji Hezonja oduševio akrobatskim koševima, Šarić kao All-Star zvijezda!

15.02.2018 u 09:41

Mladi Dubrovčanin Mario Hezonja u tri utakmice u nizu u dresu NBA momčadi Orlando Magic ubacio je na svakoj više od 20 koševa. Iako je Orlando izgubio sve tri utakmice Hezonja se nametnuo kao najbolji igrač svoje momčadi. U posljednjoj utakmici protiv Charlotte ostvario je double-double učinak sa 20 koševa i 10 skokova

U posljednjoj utakmici u dramatičnoj završnici Orlando je kod kuće poražen od Charlotte 104:102, a upravo je serijom koševa u završnici Hezonja najzaslužniji za vodstvo svoje momčadi. Hezonja je utakmicu završio s double-double učinkom; 20 koševa (šut ii igre 10/20, trice 1-6), 10 skokova te je uz to imao tri asistencije i dvije ukradene lopte. Iz igre je, od čega za tricu slabih 1/6.

U nekoliko navrata svojim fintama i akrobatskim koševima 22-godišnji Hezonja digao je navijače na noge, a nakon utakmice opet ga je pohvalio trener Frank Vogel. Tako je Hezonja nakon 23 koša Milwaukeeju, 24 koša Chicagu ubacio 21 koš Charlotti čime je dokazao svima kako za njega ima mjesta u NBA ligi. U ljeto kada postane slobodan igrač ponuda će sigurno biti dovoljno...

Posebno su zbunjeni navijači koji su ga otpisali i proglašavali ga najgorim igračem u NBA ligi, a sada bi voljeli da produži ugovor.

Kod Hornetsa je najbolji bio legendarni centar Dwight Howard s 22 koša i 13 skokova.

Hornets su imali dvoznamenkastu prednost u trećoj četvrtini da bi se u zadnjoj ta razlika istoplila. Charlotte ponovno dolazi u vodstvo tri minute prije kraja nakon polaganja Howarda i šuta i slobodnog bacanja Jeremyja Lamba za 96:94 nešto više od dvije minute prije kraja.

Sjajnu večer imao je i 23-godišnji Šibenčanin Dario Šarić koji je u pobjedi Philadelphije 104:102 nad Miami Heatom sudjelovao s 19 koševa, osam skokova i tri asistencije. Posebno je raspoložen Šarić bio u trećoj četvrtini u kojoj je ubacio 14 koševa, a podatak kako je na početku te treće četvrtine Philadelphia gubila čak 24 koša razlike dovoljno govori kako je hrvatski košarkaš započeo seriju. U trećoj četvrtini Sixersi su napravili seriju 12:0 kojom su se počeli vraćati, a u cijelom tom dijelu utakmice su nadigrali sa 34:19. Šarić je tu dionicu utakmice odigrao kao pravi All-Star igrač…

Uz njega sjajan je bio rookie Ben Simmons koji je za 36 minuta ostvario triple-doublea učinak s 18 koševa, 12 skokova i 10 asistencije (šesti takav učinak u sezoni!), a u završnici utakmice proradio je novi igrač Sixersa Marco Bellineli s ukupno 17 koševa.

Sixersi su igrali bez Joela Embiida, ali su se, osim Šarića, iskazali i drugi. JJ Redick je ubacio 14 koševa

Dodajmo kako je u zadnjoj sekundi Dwyane Wade promašio tricu za pobjedu nakon što je na čudan način, dvije sekunde prije kraja, Belinelli izgubio loptu. Zaista čudna završnica... Najbolji kod Miamija bio je James Johnson sa 22 koša, dol je Slovenac Goran Dragić zabio 18.

Philadelphia sada sa 30 pobjeda i 25 poraza zauzima sedmo mjesto u Istočnoj konferenciji, ispred osmoplasiranog Miamija.

Do pobjede je stigao i najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović Babo. Njegovi Pacersi bili su bolji od Netsa 108:103 iako su u posljednjoj četvrtini bili u konstantnom zaostatku. Bogdanović je utakmicu završio s 14 koševa, pet skokova i jednom asistencijom, a najbolji je opet bio Victor Oladipo s 25 koševa. Najbolji kod Netsa bio je Allen Crabbe sa 24 koša.

Dodajmo još kako je 20-godišnji Dragan Bender. Njegovi Sunsi izgubili su od Jazza 107:97, a 216 cm visoki Hrvat je za 24 minute i postigao 6 koševa (šut za tricu 2-5) uz 4 skoka. Devin Booker je bio najbolji strijelac Phoenixa sa 28 koševa, dok je Josh Jackson dodao 22.Royce O'Neale je zabio 19 koševa za pobjedu domaće momčadi, a Derrick Favors 18 koševa.

New Orleans je lako sa 139:117 nadigrao LA Lakerse, a mladi hrvatski centar Ivica Zubac igrao je 5 minuta i postigao 4 koša (šut za dva 1-2, slobodna bacanja 2-2) uz 2 skoka i 1 asistenciju. Najbolji strijelac utakmice bio je Anthony Davis sa 42 koša i 15 skokova. Osim njega, trećoj uzastopnoj pobjedi Pelicansa pridonio je i Jrue Holiday sa 24 koša i 11 asistencija.