EUROLIGA

Ni sjajni Tomić nije zaustavio Fener Bogdanovića i Žorića

25.10.2013 u 21:16

Košarkaši Fenerbahçea savladali su u Istanbulu u 2. kolu euroligaške skupine A moćnu Barcelonu sa 75:70

Fenerbahçe je na ulasku u posljednju četvrtinu vodio s uvjerljivih +14 (66:52), da bi 20 sekundi prije kraja Barça tricom Macieja Lampea došla samo na minus 2 (72:70).

Ipak, do preokreta nije došlo, te je Fenerbahçe upisao i drugu ovosezonsku pobjedu. Linas Kleiza prednjačio je kod istanbulskog kluba s 22 koša, dok su hrvatski reprezentativci Bojan Bogdanović i Luka Žorić ubacili po 11, odnosno 12 koševa. Bogdanović je odigrao 34 minute i za to je vrijeme dvice šutirao 3-6, trice 1-4, slobodna bacanja 2-2, a pridodao je i 4 skoka i 3 asistencije. Žorić je odigrao 23 minute uz šut za dvice 6-14, a uhvatio je 5 lopti pod obručima.

Kod Barcelone je najefikasniji sa 18 koševa bio Juan Carlos Navarro, dok je Ante Tomić bio najučinkovitiji igrač momčadi sa 16 koševa (dvice 5-8, sl.bacanja 6-8), 9 skokova, 4 asistencije i 1 blokadom za 26 minuta na parketu.

U preostale dvije utakmice skupine također su slavili domaćini, pa je CSKA savladao Budivelnik 72:67, dok je Partizan deklasirao Nanterre 73:43.

Miloš Teodosić je s 14 koševa i 6 asistencija predvodio CSKA do slavlja, dok je kod Budivelnika prednjačio Micah Downs s 23 koša. U Partizanovoj pobjedi istaknuo se Dragan Milosavljević s 26 koševa i 6 skokova, dok je kod Nanterrea najefikasniji bio Mam Jaiteh s tek osam koševa.