TRIJUMF NA MAKSIMIRU

Ni obranjeni penal nije zaustavio Dinamo: Moro junak u pobjedi protiv Intera

30.03.2019 u 18:21

U dvoboju 26. kola HT Prve lige nogometaši Dinama pobijedili su Inter s minimalnih 1:0 ove subote, zahvaljujući pogotku Nikole More u 15. minuti...

Bjelicina momčad nakon oproštaja od Europske lige nastavljaju nizati trijumfe u domaćem prvenstvu. Nakon trijumfa protiv Gorice u prethodnom kolu, Dinamo je svladao i Inter na Maksimiru ove subote te tako potvrdio da reprezentativna pauza ništa nije promijenila u HT Prvoj ligi. Samiru Toplaku i njegovim nogometašima ostaje dobar dojam na travnjaku kao utjeha za ovaj poraz.

• +3
HT Prva liga, 26. kolo: Dinamo - Inter Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Iako je Inter pokazao ambicije na Maksimiru na samom početku susreta, ipak je Dinamo bio taj koji je rano poveo. Matković je kratko odbio jednu loptu u 15. minuti, a Nikola Moro iz blizine je s lakoćom poentirao za vodstvo 'modrih'.

U 30. minuti činilo se da će Dinamo udvostručiti svoju prednost kada je Čeliković srušio Musu u kaznenom prostoru, ali udarac s bijele točke Komnena Andrića uspio je ukrotiti Mladen Matković, otkupivši se za slabu reakciju kod pogotka More.

Livaković je na drugoj strani također ima posla. Najopasniji je bio Rak koji mu je dvaput prijetio, a posebno opaasno bilo je u 41. minuti kada se Interov ofenzivac oslobodio dvojice braniča i pucao, ali golman 'modrih' ga je zaustavio.

Inter je i u drugom poluvremenu igrao dobro, Mamut je mogao zabiti iz kontre u 84. minuti, ali Dinamo je rutinski sačuvao svoju prednost i zabilježio 21. pobjedu ove sezone.

Na ljestvici HT Prve lige 'modri' su sačuvali +17 u odnosu na Rijeku i mogli bi već sredinom travnja osigurati novu titulu prvaka Hrvatske. Inter je na osmom mjestu...