14.04.2016 u 08:17

• +2

Golden State Warriorsi stigli do rekordne 73. pobjede

Izvor: Reuters / Autor: Kyle Terada

Košarkaši Golden State Warriorsa sa 125:104 svladali su Memphis te su Curry i društvo tako upisali rekordnu, 73. pobjedu u regularnom dijelu sezone. Dosad su rekord držali Bullsi s omjerom 72-10

Bila je to posebna večer na NBA parketima. Jer od košarke se oprostio možda i najbolji igrač iza Michaela Jordana, Kobe Bryant, dok su pobjedom nad Memphisom - igrači Golden State Warriorsa ostvarili nešto što dosad nitko nije.

Naime, omjerom 73-9 zaključili su prvi dio sezone, a dosad su taj rekord držali Bullsi u kojima su igrali Jordan, Pippen, Rodman, Longley, Kukoč, Kerr... Dakle, najdominantnija NBA momčad svih vremena.

Želja Curryjevih 'ratnika' da se domognu rekorda bila je vidljiva već od samog starta, a na poluvremenu su vodili sa 'plus 20' (70:50), što je jasno sugeriralo nakon 24 minute da će utakmica ući u povijest.

Naravno, najbolji igrač Golden state opet je bio Stephen Curry, koji je ubacio velikih 46 koševa, te dodao šest asistencija i četiri koša.

Curry, prošlogodišnji MVP lige, sezonu je završio kao najbolji strijelac lige, s prosjekom od 30,1 koševa po utakmici, 5,4 skokova i 6,7 asitencija.

Dakle, prema statistici, gotovo je sigurno da će i ove sezone ponijeti naslov najkorisnijeg igrača lige jer postotak ubačenih koševa podigao je za šest koševa.

Što se ostalih utakmica tiče treba reći kako su igrala sva četiri hrvatska košarkaša.

Iako su Brooklyn Netsi Bojana Bogdanovića poraženi u zadnjoj utakmici regularnog dijela sezone od Toronto Raptorsa, on je bio sjajan zabivši 29 koševa, a poraz je doživio i Orlando Magic za kojeg je Mario Hezonja zabio deset koševa, dok je Minnesota Timberwolvesa bila uvjerljiva protiv New Orleans Pelicansa i Damjan Rudež je upisao samo dva skoka. U dresu Sacramento Kingsa debitirao je Duje Dukan sa šest koševa i 4 skoka te je tako postao 16. Hrvat u NBA ligi.

Toronto Raptors su druga momčad Istočne konferencije i sinoć su sa 103-96 pobijedili Brooklyn Netse. Do pobjede ih je odveo Norman Powell koji je zabio 30 koševa. U redovima Brooklyna najučinkovitiji je bio Bogdanović koji je odigrao 37:02 minute i uz 29 koševa, od čega je sedam trica, dodao šest skokova i dvije asistencije. Raptorsi su ovu sezonu završili s omjerom pobjeda i poraza 56-26 nakon što su u nju ušli kao jedina momčad NBA koja prije nije ostavrila 50 pobjeda. Postsezonu otvaraju protiv sedme momčadi Indiana Pacersa. Netsi su izgubili deset zadnjih utakmica i sezonu završavaju s omjerom pobjeda i poraza 21-61.

Charlotte Hornets su konačno osigurali nastup u doigravanju i sinoć su sa 117-103 pobijedili Orlando Magic. Predvodio ih je Al Jefferson koji je zabio 26 koševa i Hornets su ovu sezonu, najbolju do sada, završili kao šesta momčad Istočne konferencije, a u prvom krugu doigravanja ih čeka trećeplasirani Miami Heat. Hezonja je za Orlando odigrao 42:06 minuta i u tom je vremenu zabio deset koševa i upisao pet skokova te dvije asistencije. Kod Magica, koji sezonu završava s omjerom pobjeda i poraza 35-47, najučinkovitiji su bili Evan Fournier i Aaron Gordon koji su svaki zabili po 22 koša. Charlotte je u drugom poluvremenu imala prednost od čak 22 koša, ali ju je Orlando stigao no ne dovoljno.

Minnesota Timberwolves je sezonu završila uvjerljivom pobjedom od 144-109 nad New Orleans Pelicansima. Karl-Anthony Towns ji Shabazz Muhammad su bili najbolji strijelci Minnesote sa 28 pogodaka, a Towns je dodao još i 14 skokova, Gorgui Dieng je ubacio 20 koševa, uz 11 skokova. Damjan Rudež je odigrao 8:47 minuta i ugrabio dva skoka. Pelicanse, koje su poharale ozljede, je predvodio Omer Asik sa 24 pogodaka i 11 skokova.

12. New Orleans 82 30 52
13. Minnesota 82 29 53