MILAN KIKSAO

Ni Kelava nije mogao zaustaviti čudesnu Romu!

27.10.2013 u 17:38

U sklopu 9. kola prve talijanske nogometne lige aktualni prvak Juventus prekinuo je niz od dva uzastopna poraza, a Roma je nastavila svoju veliku pobjedničku seriju

Juve je pitanje pobjednika riješio u prvih 45 minuta kada je pogocima Artura Vidala iz jedanaesterca i Carlosa Teveza nakon sjajnog driblinga poveo s 2-0. Kod drugog je pogotka Tevez, kako bi si oslobodio prostor za udarac, sjajnim lažnjakom izbacio našeg Šimu Vrsaljka iz igre, a potom neobranjivo tukao u suprotan kut. Vrsaljko je, spomenimo, odigrao svih 90 minuta na krilu Genoina sastava.

No utakmicu su ipak upropastili najvjerniji navijači torinskog sastava, koji su tijekom zagrijavanja i tijekom utakmice vrijeđali navijače Napolija, dok su grad Napulj okarakterizirali netalijanskim gradom. To se smatra teritorijalnom diskriminacijom, zbog čega Juventusu prijeti teška kazna, a moguća je i suspenzija tribine na godinu dana!

Ni nakon devet odigranih kola vodeći sastav Serie A ne posustaje. Roma je ovoga puta slavila na gostovanju kod Udinesea 1-0, a jedini pogodak na susretu gledatelji su vidjeli u 82. minuti kada je precizan bio Michael Bradley. Amerikanac je u igru ušao svega četiri minute ranije, a Roma je povela u situaciji s igračem manje! Naime, šesnaest je minuta ranije iz igre izašao Maicon, koji je dobio drugi žuti karton.

Tin Jedvaj nije ulazio u igru kod gostiju, baš kao ni Igor Bubnjić kod domaćina. Vrata Udinesea branio je naš Ivan Kelava, iako se špekuliralo da bi ga mogao smijeniti Željko Brkić.

Tri boda upisala je i Fiorentina, koja je u gostima kod Chieva okrenula i slavila s 2-1. Domaćin je poveo u 13. minuti preko bivšeg igrača zagrebačkog Dinama, Boštjana Cesara, no "viole" pogocima Juana Cuardada u 45. i 64. minuti susreta okreću rezultat i uzimaju tri boda.

Težak poraz u 94. minuti susreta upisao je Milan, koji je s 3-2 kapitulirao kod Parme. Marco Parolo započeo je golijadu u 11. minuti, te ju zaključio pobjedničkim pogotkom u spomenutoj završnici. Treba naglasiti da je Parma vodila s 2-0, no i da se Milan u svega dvije minute (od 61. do 63.) vratio pogocima Alessandra Matrija i Matiasa Silvestrea. Recimo i da je drugi pogodak za domaćina postigao Antonio Cassano, bivši napadač 'rossonera'.