ehf europska liga

Nexe u dramatičnoj završnici minimalno izgubio na gostovanju kod španjolske La Rioje

01.03.2022 u 23:31

Rukometaši hrvatskog doprvaka Nexea poraženi su u 9. kolu skupine C EHF Europske lige na gostovanju u Španjolskoj od domaćeg Logrona La Rioje 31:30

Taj poraz ne utječe na poziciju našičke momčadi koja je već prije osigurala treće mjesto i plasman u osminu finala, ali pobjeda je bila na dohvat ruke momčadi Branka Tamšea.

Našičani su veći dio prvog poluvremena bili u prednosti, a završili su ga s minimalnim vodstvom (15:14). Domaća momčad je prvi put u drugom dijelu povela u 47. minuti (24:23). Nexe je do posljednjeg vodstva stiglo golom Jaganjca u 51. minuti (28:27). No, La Rioja je nanizala tri gola za 30:28, a u završnici su se ključnima za pobjedu Logronesa pokazali golovi Cadarsa Caballera.

Fahrudin Melić je s devet golova bio najbolji strijelac Nexea, a šest golova postigao je Halil Jaganjac. Kod La Rioje su prednjačili Alex Rubino Fernandez s osam i Agustin Casado Marcelo sa šest golova.

U prve dvije utakmice 9. kola rukometaši Magdeburga pobijedili su švedski Savehof 31:15, a Gorenje Velenje je 33:32 bilo bolje od francuskog PAUC-a.

• +7
RK Nexe i PAUC, rukomet, EHF Europska liga Izvor: Pixsell / Autor: Matija Habljak/PIXSELL

Magdeburg je pobjedom osigurao prvo mjesto kolo prije kraja sa 17 bodova. Na drugom je mjestu Savehof s 12 bodova, a treći je Nexe s 10. Logrones La Rioja i Gorenje Velenje imaju po sedam bodova i borit će se za posljednje preostalo mjesto koje vodi u osminu finala, jer PAUC je zadnji sa samo jednim bodom.

Španjolci su u boljem položaju jer u zadnjem kolu gostuju kod PAUC-a, dok je Gorenje Velenje na gostovanju kod Savehofa. Nexe će 8. ožujka (20.45 sati) ugostiti Magdeburg.