ehf europska liga

Nexe doživio težak poraz u Njemačkoj; 'uništio' ih je Marin Šego na golu Göppingena

11.04.2023 u 22:33

Rukometaši Nexea iz Našica u prvoj su utakmici četvrtfinala Europske lige na gostovanju u njemačkom Göppingenu pretrpjeli težak poraz 32:23 (15:9)

Našićani su dobro započeli dvoboj, poveli 5:3, no tada je na scenu stupio hrvatski golman na golu njemačkog sastava Marin Šego koji je s nekoliko odličnih intervencija pokrenuo svoju momčad.

Göppingen je vrlo brzo okrenuo rezultat u svoju korist, poveo 10:6, do kraja prvog poluvremena stvorio i šest golova razlike (15:9) da bi u nastavku prednost rasla i do najvećih 10 razlike (23:13, 24:14). Nexe se uspio primaknuti na 26:19 uz napad na desetak minuta prije kraja, no nakon što ta situacija nije iskorištena uslijedila su nova tri brza gola domaćih.

Janko Kević sa sedam i Luka Moslavac sa šest golova bili su najefikasniji u sastavu Nexea, dok su Marcel Schiller i Kevin Gulliksen postigli po sedam golova za Göppingen, a Marin Šego je imao 12 obrana.

Uzvratni dvoboj u kojem će Nexe pokušati preokrenuti ovaj zaostatak igra se za tjedan dana u Našicama.