spust st. moritz

Neustrašiva Sofia Goggia jučer je slomila dva prsta i završila na hitnoj operaciji, a već danas je slavila u spustu u St. Moritzu

17.12.2022 u 13:11

Talijanka Sofia Goggia pobjendica je spusta skijašica za Svjetski kup voženog u St. Moritzu...

Njezin je uspjeh tim veći ako se zna da je jučer na istoj stazi slomila dva prsta na lijevoj ruci zbog čega je završila na operaciji u Milanu. No, jutros je ipak stigla natrag na start u ovo švicarsko zimovalište i slavila s 43 stotinke boljim vremenom od druge Slovenke Ilke Štuhec.

Treće mjesto zauzela je Njemica Kira Weidle s 52 stotinke zaostatka, dok je pobjednica u petak Talijanka Elena Curtoni zauzela osmo mjesto s 1.16 sekundi iza sunarodnjakinje.

Goggia je uvjerljivo vodeća u redoslijedu spustašica s 380 bodova, druga Švicarka Corinne Suter ima 218, a treća Štuhec 192, dok je u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa vodeća Amerikanka Mikaela Shiffrin s 475 bodova, 50 više od druge Goggie, a 109 više od treće Švicarke Wendy Holdener.