PERIŠIĆU POBJEDA

Neueru puna mreža, Wolfsburg pregazio Bayern!

30.01.2015 u 22:26

Na otvaranju drugog dijela Bundeslige nogometaši Wolfsburga u emocionalnoj utakmici nanijeli su prvi poraz sezone Bayernu, i to rezultatom 4:1

Bayern posljednjih godina s lakoćom dominira u domaćoj ligi i s tim je nastavio u jesenskom dijelu prvenstva, no Wolfsburg je ovog petka pokazao da Guardiolina momčad nije nepobjediva i da ju je čak moguće deklasirati.

Bila je to emocionalna utakmica za domaćina koji se uoči početnog zvižduka uz prekrasnu koreografiju na tribinama oprostio od Juniora Malande, tragično preminulog veznjaka, koji je početkom siječnja stradao u prometnoj nesreći.

Kad je utakmica počela, Wolfsburg je letio po terenu, a nedavna prodaja Ivice Olića u HSV nije se osjetila, jer je nizozemski centarfor Bas Dost utrpao dva pogotka u prvom dijelu za veliku prednost 'vukova' na odmoru.

Najbolji igrač susreta Kevin de Bruyne u 53. minuti izašao je pred Neuera i povećao prednost na 3:0. Dvije minute kasnije Naldo i Benaglio poklonili su gol Bernatu, no zatim se ponovno ukazao genijalni Belgijanac i ponovo matirao Nueura u 73. minuti, zaokruživši još jednu svoju večer za pamćenje.

Ivan Perišić odigrao je 80 minuta za domaće koji su nanijeli najteži ligaški poraz Guardioli otkad je preuzeo Bayern.

Bayernu je ovo bio prvi poraz ove sezone, a drugoplasirani Wolfsburg ovim se trijumfom približio na osam bodova zaostatka.