španjolsko prvenstvo

Nenadani kiks Atletica sad je i definitivno 'pogurao' Barcelonu prema naslovu prvaka

18.03.2018 u 22:25

U 29. kolu nogometnog prvenstva Španjolske Barcelona je na Camp Nou pobijedila Athletic Bilbao 2:0. U isto vrijeme Atletico Madrid je poražen u gostima kod Villarreala 2:1...

Ivan Rakitić odigrao je cijeli susret za Barcelonu koja je bez većih problema na svom terenu svladala neugodnu baskijsku momčad. Sve je riješeno u prvih 45 minuta, za vodstvo je već u 8. minuti zabio Paco Alcácer (8), a pobjedu je potvrdio Leo Messi u 30. minuti utakmice.

Napomenimo kako je Messi zabio izvan šesnaesterca, prvi mu je to gol (ako se ne računaju slobodnjaci!) izvan kaznenog prostora ove sezone!

Autor: youtube

U isto je vrijeme drugoplasirani Atletico Madrid neočekivano kiksao na teškom gostovanju kod Villarreala. 'Žuta podmornica' je na svom El Madrigalu slavila 2:1 i tako - čini se - izbacila 'rijiblancose' iz utrke za naslov prvaka.

• +8
La Liga, FC Barcelona - Athletic Bilbao Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Već u 20. minuti Griezmann je zabio za 1:0 vodstvo Atletico Madrida koji je krenuo iznenađujuće ofenzivno. kapitalizirao je ofenzivnu strategiju. Griezmann je uspješno realizirao kazneni udarac. No, Villarreal se vratio u samoj završnici, oba gola koja su srušila 'rojiblancose' zabio je Unal - u 82. i 91. minuti. Bio je to tek treći poraz Atletico Madrida ove sezone u prvenstvu... Šime Vrsaljko je odigrao svih 90 minuta za Atletico koji sada zaostaje prevelikih 11 bodova za Barcom...