TEŠKO PODNOSI PORAZ

NBA zvijezda izgubila razum; je li mu ovo bilo potrebno?

18.05.2015 u 11:35

Sedma odlučujuća utakmica između Houston Rocketsa i Los Angeles Clippersa ostat će upamćena, osim po pobjedi domaćih 113:100 koja ih je odvela u finale Zapadne konferencije, i po očajničkim te pomalo smiješnim pokušajima Chrisa Paula da pomogne svojoj momčadi

Naime, poznato je kako se u NBA ligi osobne pogreške ne smiju raditi na igraču bez lopte u posljednje dvije minute, ali tom pravilu doskočio je Chris Paul na specifičan način. Prilikom izvođenja slobodnog bacanja centra Clippersa DeAndrea Jordana 183 cm visoki Paul doslovno je – kao dječak u osnovnoj školi - skočio na leđa centru Houstona Dwightu Howardu kako bi, simulirajući da skače za loptu, napravio osobnu pogrešku na igraču koji je poznat kao jako loš sa crte slobodnih bacanja. U tim trenucima bilo je velikih +8 za Rocketse, a do kraja je ostalo svega 1:26 minuta...

Ponovljena snimka dvostrukog skoka na zbunjenog Howarda brzo se proširila Internetom, a 30-godišnji Paul, koji slovi kao ponajbolji playmaker na svijetu, pobrao je simpatije tisuće navijača.

Samo je želio na bilo koji način, pa makar i nesportski, doći u priliku da se njegova momčad približi jer očito jako loše podnosi poraz. Pogotovo ako podsjetimo kako su Clipperis vodili u seriji sa 3-1 da bi na koncu ispali sa 4-3.

Na kraju je ispalo komično, a vjerojatno će Paul ubrzo postati i predmet izrugivanja zbog namjernog skoka na leđa Howardu. Kad se sve stavi na vagu taj potez mu nije trebao, ali se očito u tim trenucima - kada je izgubio razum - pomirio sa činjenicom da ide na godišnji odmor…