HRVATI POKAZALI KLASU

NBA: Odlična večer 'Rudeža i Babe', Westbrook fantastičan

17.01.2015 u 10:53

Hrvatski košarkaši Damjan Rudež i Bojan Bogdanović imali su dobru NBA večer, a posebno zadovoljan može biti Rudež koji je odigrao najbolju utakmicu u dresu Indiane

Pacersi su kod kuće izgubili od Detroit Pistonsa s 96:98, a Rudež je 16 minuta na parketu iskoristio za 13 koševa (šut 5:8, trice 3:6), a imao je i po jedan skok i asist. Hrvatski košarkaš je bio drugi najbolji strijelac Indiane iza Hibberta koji je ubacio 14 koševa. Detroit je predvodio sjajni branič Brandon Jennings sa 37 koševa, no pobjednčki koš zabio je centar Andre Drummond 0.3 sekunde prije kraja.

Brooklyn Netsi su slavili kod Washington Wizardsa sa 102:80 i konačno prekinuli negativan niz od sedam poraza. Bojan Bogdanović je sa 12 koševa (šut iz igre 3:9, slobodna bacanja 6:8) za 32 minute igre bio treći strijelac Netsa iza Brooka Lopeza i Jarretta Jacka, koji su ubacili po 26 koševa. Pogotovo je dobar bio Lopez, koji je 25 od svojih 26 koševa postigao u drugom poluvremenu. Washington je odigrao vrlo slabu utakmicu, a manje loš od drugih bio je John Wall s 13 koševa.

Najzanimljiva utakmica igrala se u Oklahoma Cityu gdje su domaći Thunderi slavili protiv najbolje momčadi lige Golden State Warriorsa sa 127:115. Kevin Durant (36) je bio najbolji strijelac Oklahome, no pohvale idu Russellu Westbrooku koji je došao do devetog 'triple-double' učinka u karijeri sa 17 koševa, 15 skokova i rekordnih 16 asistencija. Klay Thompson je s 32 ubačaja predvodio Warriorse, koji i dalje imaju najbolji učinak u ligi (31-6).

Atlanta Hawksi su dobili u gostima Toronto Raptorse sa 110:89, a Hawksima je to 11. pobjeda zaredom. Takav pobjednički niz momčad iz Atlante nije imala od 1997. godine, a imaju i 10 uzastopnih gostujućih trijumfa, što je nezabilježeno u klupskoj povijesti. Centar Al Horford je s 22 koša bio prvo ime kod Hawksa, dok je DeMar DeRozan (25) dao najviše kod Raptorsa.

14. L.A. Lakers 41 12 29
15. Minnesota 38 6 32