HARDEN NASTAVIO NIZ

NBA liga ovo ne pamti; Slovenac Dončić i Srbin Jokić upisali se u povijesne knjige!

07.02.2019 u 08:52

U košarkaškoj NBA ligi u srijedu, dan uoči zadnjeg roka za zamjenu igrača, odigrano je sedam utakmica. Slovenac Luka Dončić ostvario je novi triple-double učinak, a najbolji strijelac lige James Harden nastavo je svoj niz utakmica sa 30 ili više koševa

Odlično večer imao je i tamnoputi Grk Giannis Antetokounmpo koji je u uvjerljivoj pobjedi 148:129 ubacio 43 koša (trice 3-3!), a tome je dodao šest skokova i četiri asistencije. Eric Bledsoe je dodao 22 koša i 11 asistencija za Buckse kojima je ovo 11. pobjeda u zadnjih 12 utakmica. Kod gostiju najbolji je bio Bradley Beal sa 30 koševa.

Raspoloženi su bili i aktualni prvaci Golden State Warriorsi koji su pregazili San Antonio Spurse 141:102 uz nekoliko raspoloženih igrača, Klay Thompson je ubacio 26 koševa, a Kevin Durant 23 koša uz devet asistencija i osam skokova. Treba reći kako je Gregg Popovich odmarao svoje najbolje irgače LaMarcusa Aldridgea i DeMara DeRozana…

Na gostovanju kod Sacramento Kingsa najbolji strijelac lige i aktualni MVP James Harden u pobjedi Houston Rocketsa 127:101 ubacio je 36 koševa (25 u prvom poluvremenu) te je tako nastavo svoj niz utakmica sa 30 ili više koševa (ovo mu je bila 28.). Ispred njega je samo Wilt Chamerlain s dva rekordna niza (65 i 31). Veteran Chris Pul, koji se nakon 17 propuštenih utakmica vraća u staru formu, dodao je 15 koševa i 11 asistencija.

U pobjedi Dallas Mavericksa nad Charlotte Hornetsima 99:93 mladi 19-godišnji Slovenac Luka Dončić ostvarilo je novi triple-double učinak s 19 koševa, 11 asistencija i 10 skokova, ali se jako mučio sa šutom (5-20 iz igre). No, treba reći kako je Dončić jedini tinejdžer u povijesti NBA lige koji je upisao tri triple-double učinka čime je pomakao granice (treći triple-double učinak u proteklih mjesec dana!).

Tijekom utakmice dogodila se i zamjena igrača što se ne viđa baš često. Naime, Harrison Barnes - koji je igrao tri četvrtine (10 koševa) – doznao je kako je zamijenjen u Sacramento Kingse tako da više nije ulazio u igru. Kemba Walker je bio najbolji strijelac Hornetsa sa 30 koševa.

Od ostalih utakmica spomenimo kako su Brooklyn Netsi upisali pobjedu nad moćnim Denver Nuggetsima i to nakon tri poraza u nizu. Novi All-Sta rigrač D'Angelo Russell bio je najbolji sa 27 koševa i 11 asistencija.

Kod Denvera je srpski centar Nikola Jokić upisao deseti triple-double učinak u sezoni sa 25 koševa, 14 skokova i deset asistencija. Podatak kako je Jokić tek treći igrač u povijesti NBA lige koji je prije 24. rođendana ostvario barem 10 triple-double učinaka u sezoni zvuči nevjerojatno. Pogotovo ako dodamo kako su prije njega to uspjeli samo Oscar Robertson & Magic Johnson.

Od ostalih utakmica spomenimo kako su Phoenix Sunsi teško stradali od Utah Jazza te kako se 21-godišnji Hrvat Dragan Bender ponovno našao u početnoj petorci, ali nije ostvario zapažen učinak (u 14 minuta ostao je bez koša). Kod Utaha najbolji je bio Donovan Mitchell s 21 košem.