Košarka

Hrvatska slavila protiv Ukrajine i osigurala nastup u finalu pretkvalifikacija za OI

18.08.2023 u 14:58

Hrvatska je uvjerljivo slavila protiv Ukrajine i prošla je u finale pretkvalifikacija za Olimpijske igre. U finalu nas čeka pobjednik Švedske i Turske

HRVATSKA: Filipović, Smith, Hezonja, Šarić, Zubac, Perković, D.Drežnjak, Kapusta, Prkačin, M.Drežnjak, Badžim, Ljubičić

UKRAJINA: Kovliar, Krutous, Voinalovič, Bobrov, Kravcov, Čumakov, Petrov, Pustovij, Mišula, Tirtjšnik, Zotov

HRVATSKA : UKRAJINA 81:66 (24:17) (18:19) (26:16)

ČETVRTA ČETVRTINA:

• Kraj utakmice, Hrvatska je uvjerljivo slavila 85:70!
  • 9' Hrvatska održava veliko vodstvo i mirno privodi utakmicu kraju
  • 7' Nova trica Filipovića i Hrvatska vodi plus 15!
  • 5' Hezonja je zabio s poludistance za 76:62
  • 4' Ukrajina je napravila minu seriju i smanjila je prednost na minus 12!
  • 2' Kapusta i Zubac zabijaju za dva poena i Hrvatska vodi 74:58!
  • 1' Kravcov otvara četvrtinu košem za dva, a na isti način na drugoj strani vraća Mario Hezonja
  • 1' Počela je zadnja četvrtina!

TREĆA ČETVRTINA:

• 10' Kraj treće četvrtine, Hrvatska vodi 68:52!
  • 9' Kapusta i Smith su zabili koševe s poludistance i Hrvatska ima veliku prednost!
  • 8' Šarić zabija za 2 poena, ali Ukrajina odgovara istom mjerom
  • 6' Obje momčadi su par napada zaredom upisali poene i Hrvatska vodi 62:46!
  • 5' Hezonja je atraktivno zakucao, ali Ukrajina odgovara s tricom sljedeći napad!
  • 4' Prekrasna akcija Hrvatske i zakucavanje Zubca za 54:36!
  • 3' Šarić pogađa za 2 poena iz teške situacije! Vodimo 52:36
  • 3' Tricaa Filipovića! Hrvatska vodi 50:36
  • 2' Odlično otvaranje treće četvrtine! Prvo je Šarić položio za dva poena i onda je Hezonja zabio koš odmah sljedeći napad!
  • 1' Počela je treća četvrtina!

DRUGA ČETVRTINA:

• Kraj prvog poluvremena, Hrvatska vodi 42:36!
  • 9' Kracov pogađa za 40:36! Zubac siguran na drugoj strani i Hrvatska vodi 42:36
  • 8' Polaganje Filipovića za 38:32! Ukrajina brzo odgovara na drugoj strani
  • 7' Atraktivno zakucavanje Hezonje za 34:32! Smith je zabio slobodna bacanja i vodimo 36:32
  • 6' Trica Kolivara i rezultat je 32:32!
  • 5' Mišula je sjajno zabio tricu iz teške pozicije i Ukrajina opet smanjuje prednost Hrvatske!
  • 5' Pustovij pogađa za dva, odgovara Šarić na drugoj strani uz dodatni poen iz slobodnog bacanja
  • 4' Tricaa Šarića i Hrvatska vodi 29:21!
  • 3' Prekrasna akcija Kapuste i Zubca! Hrvatske vodi 26:21!
  • 2' Pustovij zabija za dva poena i Ukrajina je došča na minus 3!
  • 1' Počela je druga četvrtina!

PRVA ČETVRTINA:

• 10' Kraj prve četvrtine
  • 10' Smith je odlično proigrao Zubca koji je mirno zabio 24:15
  • 9' Nakon promašaja Ukrajine, Zubac je zabio novi koš za 19:13!
  • 7' Novi prekršaj Ukrajine i Šarić je siguran s linije slobodnih bacanja
  • 7' Ukrajina je napravila mini seriju i došla je na minus 4
  • 6' Kovilar odgovara tricom na drugoj strani i smanjuje prednost Hrvatske na 15:7
  • 5' Tricaa Hezonje! Vodimo 15:4
  • 4' Odličan početak Hrvatske, Zubac je zabio slobodna bacanja i vodimo 12:4
  • 3' Pustovij je zabio za Ukrajinu. Lijepo pologanje Hezonje za 6:2!
  • 2' Hrvatska je otvorila utakmicu koševima Smitha i Zubca!
  • 1' Počela je utakmica!

Hrvatska je u natjecanju po skupinama ostvarila tri sigurne pobjede protiv Belgije, Švedske i Nizozemske te se kao prva plasirala u polufinale, dok je Ukrajina u svojoj skupini zauzela drugo mjesto s dvije pobjede i porazom od domaćina Turske.

'Nemamo pravo nikoga podcijeniti. Moj stožer i ja gledamo korak po korak. Ukrajina je jako dobro odigrala ovaj turnir, s Turskom je bila u nekih desetak razlike, trebale su joj tek jedna do dvije lopte da se vrati u egal. Ima jako dobru koheziju u momčadi, no možda i malo smanjenu rotaciju obzirom da nedostaju dva NBA igrača koji su inače u sastavu. Međutim, jako su puno dobili na timskoj igri i tako i igraju. Neće biti lako, brzi su, slobodni u igri, slobodni su uzimati šuteve. Imaju dva-tri visoka igrača koji dominiraju ispod obruča i tu ćemo imati puno posla, pogotovo iz aspekta posljednje utakmice u kojoj smo imali problema u građenju defanzivnog skoka i na tome ćemo, među ostalim, raditi do utakmice', najavio je Sesar današnji dvoboj protiv Ukrajine

U slučaju pobjede protiv Ukrajine u polufinalu, Hrvatska će u nedjelju u finalu turnira igrati protiv pobjednika susreta Turska - Švedska