Nogometaši Rijeke večeras su u 4. kolu UEFA Europske lige izgubili 2:0 na gostovanju kod Napolija. Momčad Simona Rožmana na San Paolo je stigla desetkovana jer je čak devet igrača otpalo zbog ozljeda ili zaraze koronavirusom. Napoli je potvrdio status favorita, a prije utakmice domaći navijači su u gradu i ispred stadiona priredili spektakularan oproštaj od iznenada preminulog Diega Maradone

NAPOLI: Meret - Di Lorenzo, Maksimović, Koulibaly, Ghoulam - Bakayoko, Demme - Elmas, Politano, Zielinski - Petagna

RIJEKA: Nevistić - Tomečak, Galović, Velkovski, Smolčić, Anastasio - Čerin, Lončar, Murić, Štefulj - Andrijašević

Napoli - Rijeka 2:0 Lozano 75'

Napoli - Rijeka 1:0 Politano 41'

• +20
Napoli - Rijeka Izvor: Profimedia / Autor: Filippo MONTEFORTE / AFP / Profimedia
  • 90’

Završena je utakmica Napolija i Rijeke. Na San Paolu se Rijeka sjajno držala, ali na kraju je izgubila 2:0. Za domaćine su zabili Napolitano (41') i Lozano (75')

• 90’

Igrat će se tri minute sudačkog dodatka

• 82’

Napoli ponovno prijeti, Insigne je potegnuo, ali Nevistić odličnom obranom zaustavlja taj pokušaj napadača domaće momčadi

• 78’

Opasno sada živi Rijeka. Ponovno je u akciji Lozano, sjajno se oslobodio svojih čuvara, pucao je iz okreta i - promašio... No, obrana Rijeke je u sve težem položaju, sve češće 'ispada'

• 75’

GOOOOOOL! Napoli vodi 2:0! Zabio je Lozano... Nevistić je bio nemoćan... Insigne je sjajno ubacio, cijela obrana Rijeke je 'ispala', a Lozano je rutinerski matirao Nevistića

• 74’

Prvi žuti karton na utakmici. Zaradio ga je Anastasio zbog prekršaja nad Bakayokom

• 67’

Lončar i Smolčić imali su priliku napraviti malo više panike u šesnaestercu Napolija. No, previše su kombinirali i 'vukli' loptu, pa na kraju nisu napravili ništa. Obrana Napolija oduzela im je loptu

• 63’

Promjena u Napoliju. Izašli su Zielinski i Politano, a u igri su Insigne i Lozano

• 61’

Kakva prilika Lončara! Murić je ubacio, a Lončar pucao glavom... I ostao je Lončar od muke držati se za glavu... Boli ga ovaj promašaj...

• 59’

Bila je ovo izgledna prilika za Rijeku, no spetljali su se i prekombinirali u šesnaestercu Napolija Štefulj, Murić i Andriješević. Na kraju su ostali bez lopte i ova je prilika otišla u nepovrat