DAVIS CUP

Napaljeni Fognini slomio Dodiga, Hrvatska ispala!

03.02.2013 u 20:01

Hrvatska Davis Cup reprezentacija ispala je u osmini finala od Italije, nakon tijesnog poraza 3:2. Odlučujuća je bila pobjeda Fabija Fogninija u posljednjem petom meču.

Fognini je nakon velike borbe uspješno preokrenuo vodstvo Dodiga i dobio tri seta zaredom, za veliko slavlje talijanske reprezentacije koja je na domaćem terenu pobijedila Hrvatsku. Bio je ovo drugi međusobni ogled ove dvojice tenisača i prva pobjeda Fogninija, 44. na ATP ljestvici. Slavio je nakon dva sata i 52 minute igre.

Hrvatski je tenisač, 59. na ATP ljestvici, bolje otvorio meč i usprkos dvama izgubljenim servisima u prvom setu, uspio je čak tri puta oduzeti servis svom protivniku. U preostala tri seta Dodig je u svakom imao priliku i ideju, ali tu ideju nije uspijevao sprovesti u djelo.

Ukupno je u meču Međugorac izgubio servis šest puta, po dva puta u prvom i četvrtom setu, a jednom u drugom i trećem. S druge strane, on je servis protivniku oduzeo u četiri navrata, od ukupno 10 break-prilika.

Hrvatskoj dalje predstoji razigravanje za ostanak u Svjetskoj skupini Davis Cupa, dok Talijani čekaju sljedećeg protivnika, a to će biti pobjednik susreta između Kanade i Španjolske.