pretkola lige prvaka

Nakon neočekivanog rezultata na Marakani oglasio se i razočarani trener Crvene zvezde; a onda su ga pitali za Dinamo...

04.08.2021 u 08:15

Nogometaši Crvene zvezde u utorak u Beogradu na Marakani odigrali samo 1:1 protiv moldavskog Sheriffa u prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka. Pobjednik tog dvoboja u doigravanju za plasman u skupinu Lige prvaka igrat će protiv boljeg iz sraza varšavske Legije i zagrebačkog Dinama

Odigrala je Crvena zvezda razočaravajućih 1:1 protiv Sheriffa. Na Marakani su 'crveno-beli' bili izraziti favoriti, no sada na uzvrat idu šokirani ovim za njih nepovoljnim rezultatom.

Nakon utakmice se oglasio i trener Zvezde Dejan Stanković.

'Očekivao sam ovakav dvoboj. Ekipa Sheriffa je puna talenta, brzine, ako ima prostora - igra', kazao je Stanković i nastavio:

'Sheriff ima stvarno ozbiljnu kvalitetu i brzinu, a mi nismo osvajali duge lopte u sredini. Primili smo jeftin gol iz glupog faula, poslije crveni karton... Momci su dali sve i nemam im što zamjeriti. Napadali smo s igračem manje, stvorili smo nekoliko prilika...'

Podsjetimo, Sheriff je poveo u 33. minuti, iz slobodnog udarca je zabio Castaneda. Zvezda je uspjela izjednačiti u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena nakon golom Dionyja. U nastavku su 'crveno-beli' krenuli po pobjedu, ali već u 58. minuti ostali su s igračem manje jer je Kanga zaradio crveni karton (drugi žuti!).

'Imamo još 90 minuta za odigrati. Nije lako ući u Ligu prvaka nije lako, stvarno nije lako... Uzvratna utakmica? Borit ćemo se kao lavovi, nema nam druge', razmišlja Stanković i dodaje:

• +10
FK Crvena zvezda - FC Sheriff, 3. pretkolo Lige prvaka, 4.8.2021. Izvor: EPA / Autor: ANDREJ CUKIC

'Gol u gostima više ne vrijedi kao prije, to nam daje dodatnu snagu da napadamo i probamo ostvariti dobar rezultat. Mogli smo i ovdje dati drugi gol, ali napravili smo nekoliko pogrešaka. Mislim da se imamo čemu nadati. Ja vjerujem, a vjeruju i ovi momci. Kad smo ostali s deset igrača navijači su stali iza nas, dali nam vjetar u leđa, gurali sve vrijeme. Mogli smo i zabiti taj gol... Ali, što je tu je, idemo dalje.'

Na kraju Dejan Stanković nije mogao izbjeći pitanje o Dinamu. No, nije mu baš 'sjelo'...

Ma, nemam što pričati o Dinamu dok se ovo ne završi', zaključio je trener Crvene zvezde Dejan Stanković.