POČINJE EP

Nakon muke u prvom dijelu, Hrvatska stigla do pobjede 'plus šest'

15.01.2016 u 15:45

Dvobojem protiv Bjelorusije i pobjedom 27:21 Hrvatska je otvorila nastup na Euru u Polsjkoj. U prvom dijelu bilo je dosta muke što potvrđuje i rezultat 15:15 no u nastavku je sjajno branio Ivan Stevanović, obrana je bila čvršća a igra u napadu brža i stigli su naši do 27:21

Tekstualni prijenos pratite OVDJE
------------------------------------------
KRAJ UTAKMICE
60' - Štrlek u zadnjim sekundama za 27:21 i prvu pobjedu na europskom prvenstvu
60' - odlična asistencija Duvnjaka za Štrleka, no njegov 'suhi list' odsjeo je na vratnici
59' - crveni karton Titovu; Bjelorusi s igračem manje do kraja utakmice
57' - Ivan Stenaović obranom velikom Rutenki sa sedam metara potvrdio svoju veliku partiju
55' - Stevanović brani sedmerac
54' - Čupić s krila za mirnu završnicu 26:21
53' - Štrlekov šesti pogodak za 25:21; zabio sa sedam metara
51' - Rutenka je pucao, Stevanović zaustavio udarac ali i dopustio da mu lopta pobjegne u mrežu za 21:24
50' - Štrlek sa sedam metara za 24:20
49' - Hrvatska opet vodi sa tri razlike (23:20) a zabio je Štrlek
47' - Šilovićev pogodak za smanjenje vodstva Hrvatske (20:22)
45' - Karačićev gol za 22:19
43' - Šilović je zabio za 21:19, a Marino Marić zaradio je i treće isključenje, odnosno crveni karton
42' - izigrali su Bjelorusi našu obranu ali Stevanovića sjajno brani
41' - Titovu isključenje, Kopljaru gol za 21:18 ali i ozljeda koljena visokog Marka
40' - Šilovićev gol za Bjeloruse (18:20)
39' - naši su povećali prednot na +3 (20:17) a strijelac je Štrlek
38' - Čupić se probio do sredine i opet povećava prednost Hrvatske na +2 (19:17)
36' - bolja igra Hrvatske - Slišković za 18:16
35' - Sliškovićev treći pogodak za +2 Hrvatske (17:15)
34' - Čupić zabija za prvo vodstvo Hrvatske 16:15
33' - 'tehnička pogreška naših odnosno 'koraci' Brozovića zbog čega je oduzeta lopta našima
- Brovka prekršajem zaustavlja Čupića, zbog čega je završio s dvije minute kazne
31' - Karačić puca iz koraka, ali Saldacenka opet brani
 - Kovačević je kao 'markirani' igrač, dok igramo s igračem manje, on mijenja vratara Stevanovića
31' - počinje drugo poluvrijeme; nadamo se s boljom i bržom Hrvatskom

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

30' - u zadnjoj sekundi poluvremena Marić je zaradio isključenje a Mikulenko niskim udarcem pokušava prevariti Stevanovića ali ostaje 15:15
30' - Šebetić baš kao i Čupić - 15:15
29' - Čupić ekspresno odgovorio na gol Šilovića (14:14)
29' - izigrana obrana Bjelorusa; Čupić s krila za 13:13
26' . Marić zaradio isključenje; ali Slišković smanjuje na 12:13
26' - Štrlek realizira svoj treći sedmerac; iako su supranici mijenjali golmana
25' - Bjelrosui opet imaju +2; Rutenkin šesti gol
22' - izjednačenje nije dugo trajalo; Saldacenka bran Čupiću, a Jurinok zabija 11:10
21' - Ivan Slikšković zabija za izjednačenje 10:10
21' - odlična reakcija naših u obrani; ali brzu kontru i pokušaj Štrleka brani Saldacenka
19' - Štrlek opert zabija sa sedam metara; sada je 9:10
18' - Rutenka još brže povećava vodstvo na 10:8; Babić vadi Alilovića a ubodi Stevanovića
18' - uzvratio je Kopljar
18' - Šilović s devet metara zabija za 9:7
16' - još jedan Štrlekov igrač, ovog puta iz igre; za 7:8
16' - Štrlek zabija sedmerac (6:8)
15' - malo se 'lakše' diše jer isključen je i Titov
14 - suparnici ne koriste prvi napad s igračem više, ali ni Duvnjak ne uspjeva realizirati kontru
14' - novi problemi za Hrvatsku; isključen je Horvat
13' - i Horvat promašuje sedmerac
12' - Jurinjok pogađa za plus tri Bjelorusa
12' - Duvnjakov udarac s devet metara Saldacenka brani
11' - Marko Mamić zaradio je žuti karton i omogučio Rutenki sedmerac kojeg pretvara u 7:5
10' - Kopljar popravlja Horvatov pokušaj i sada je 5:6
 9' - Šilović s nekih osam metara, uz pomoć podloge, vara Alilovića za 6:4 Bjelorusije
 8' - Puhovski vraća na +2 za 3:5
 7' - Kopljar je smanjio na 3:4 ali i ostao ležati na parketu
 7' - Rutenka je izborio Duvnjakovo isključenje te sa sedam metara zabio za 4:2 Bjelorusa
 6' - brzopleto se igra s obje strane
 5' - Brozović je odlično iskoristio jednu kontru i smanjio na 2:3
 4' - Ivan Čupić promašio je sedmerac
 3' - 1:3 - Andrej Jurnok ponovn vraća Bjelorusima +2
 3' - 1:2 - Mamić je uspio smanjiti
 2' - 0:2 - Rutenka za
 2' - 0:1 - Rutenka zabija
 1' - počela je utakmica u Katowicama; prvi su napad imali Bjelorusi, ali ga nisu iskoritili; baš ko ni naši